Офіційний сайт руху

XVII міжнародний семінар-конференція з собріології, профілактики, соціальної педагогіки та алкології

20–30 вересня 2008 року

Севастополь

XVII Міжнародна конференція-семінар

З 20 по 30 вересня 2008 року в Севастополі відбулася XVII Міжнародна конференція-семінар собріології, профілактики, соціальної педагогіки та алкології. У роботі конференції взяли участь 250 представників з Росії, Білорусі, України, Литви, Латвії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Іраку, Кувейту і Арабських Еміратів. Головна тема семінару: «Всесвітнє тверезницький рух: історія, сучасність, майбутнє», в результаті обговорення якій були прийняті РЕКОМЕНДАЦІЇ XVII МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ-СЕМІНАРУ З СОБРІОЛОГІЇ, ПРОФІЛАКТИКИ, СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ТА АЛКОЛОГІЇ.

Конференція-семінар увічнила пам'ять лідера світового тверезницького руху академіка Ф.Г. Углова, заснувавши медаль імені Федора Углова, яка буде вручатися відомим тверезницьким діячам планети.

На конференції були представлені різні академічні освіти: Російська Академія Наук, Російська Академія медичних наук, Російська Академія освіти, Міжнародна Слов'янська Академія, Петровська Академія наук і мистецтва, Міжнародна Академія тверезості, Міжнародна Академія геронтології, Міжнародна Академія патології, Міжнародна Академія бионатуропатии і информациологии, Народна Академія грамотності, Академія нетрадиційної медицини, Академія управління при Президентові Республіки Білорусь та інші. На конференції-семінарі були присутні легендарні науковці, вчені зі світовими іменами: професор А.М. Карпов (Казань), професор К.Г. Башарін (Якутськ), професор В.І. Шандибін (Тюмень), професор В.П. Кривоногов (Красноярськ), професор В.Г. Жданов (Москва), професор Г.І. Григор'єв (Санкт-Петербург), професор А.А. Хайдери (Ірак), академік В.А. Бондаренко та інші.

В рамках роботи Міжнародної конференції-семінару було проведено 25 майстер-класів, які вели академік І.М. Афонін, професор С.В. Жуков, професор В.П. Кривоногов, академік В.А. Толкачов, доцент Ф.М. Калінчук, доцент В.О. Коняєв, професор М.В. Леонтьєва, професор І.В. Кілін, доцент Г.А. Любіна, професор В.Г. Жданов і багато інших.

Академік В.І. Кутєпов провів круглий стіл за темою «Досвід роботи за методом Г.А. Шичко». Професор В.Г. Жданов на своєму круглому столі обговорив тему «Як перетворити країни СНД в тверезі держави?». Професор В.П. Кривоногов разом зі слухачами поміркував на круглому столі на тему «Собріологія — наука сучасності».

Вперше учасники конференції-семінару виступили з лекціями і бесідами в трудових і навчальних колективах м. Севастополя. За три зустрічі провели професор В.П. Кривоногов і доцент Ф.М. Калінчук, дві лекції доцент В.О. Коняєв і Є.І. Малишев. Також з лекціями і бесідами виступили: А.Н. Глущенко, професор В.Г. Жданов, професор О.М. Маюров, професор К.Г. Башарін та інші.

О.М. Маюров

Рішення про увічнення пам'яті академіка Ф.Г. Углова

Представники Світового тверезницького руху, присутні 20–30 вересня 2008 року в Севастополі на XVII Міжнародній конференції-семінарі собріології, профілактики, соціальної педагогіки та алкології з Росії, Баларуси, України, Литви, Латвії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Кувейту, Іраку і Арабських Еміратів прийняли рішення про увічнення пам'яті академіка Ф.Г. Углова, почесного президента Міжнародної Академії тверезості.

1) Підтримати рішення Міжнародної Академії тверезості про заснування Міжнародної нагороди — медалі Федора Углова. Це буде вища тверезницька міжнародна нагорода за видатну науково-практичну діяльність у справі отверезнення народів різних країн світу. Буде вручатися щорічно по дві медалі: одна — іноземцю далекого зарубіжжя, друга — громадянинові з країн СНД.

2) Увійти з пропозицією до Міністерства охорони здоров'я та соціального захисту РФ про присудження Санкт-Петербурзькому Науково-дослідному Інституту пульмонології, створеного академіком Ф.Г. Угловим, імені Федора Григоровича Углова.

3) Просити мерію Санкт-Петербурга перейменувати вулицю Ординарна, з безликою назвою, на якій Ф.Г. Углов пропрацював більшу частину свого життя і врятував десятки тисяч людських життів, у вулицю Академіка Углова.

4) Підтримати ініціативу колег і соратників з Санкт-Петербурга про відкриття спеціального рахунку для встановлення пам'ятника Ф.Г. Углова в Санкт-Петербурзі. Просити редакції тверезницьких видань, рахунок опублікувати в газетах: «Соратник», «Оптималіст», «Тверезий Петроград», «Тверезий світ», «Всупереч», «Трезвіння», «Твереза Росія» і журналах: «Тверезість і культура» і «Тверезе слово», а також розіслати адресатам, за допомогою опублікування в електронній «Тверезої Росії».

5) Просити Міністерство культури РФ видати в 2009 — 2010 рр. повне зібрання творів академіка Ф.Г. Углова.

6) Щорічно, 5 жовтня — день народження Ф.Г. Углова — проводити Угловские читання по всім країнам СНД.

7) Просити ректорат Санкт-Петербурзької медичної академії, де багато років працював Ф.Г. Углов, заснувати для студентів іменні (імені Федора Углова) стипендії кращим студентам і аспірантам.

ПОЛОЖЕННЯ про нагородження Міжнародною медаллю Федора Углова (російською мовою).

21 вересня 2008 року

м. Севастополь

Рекомендації XVII Міжнародної конференції-семінару з собріології, профілактики, соціальної педагогіки та алкології

Представники Світового тверезницького руху, присутні 20–30 вересня 2008 року в Севастополі на XVII Міжнародну конференцію-семінар з Росії, Білорусії, України, Литви, Латвії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Іраку, Кувейту і Арабських Еміратів обговорили тему «Всесвітнє тверезницький рух: історія, сучасність, майбутнє» і зробили невтішні висновки:

 1. Конференція-семінар вважає, що Всесвітнє тверезницький рух, що має багату і насичену подіями більш ніж 150-річну історію, на сьогоднішній день, на жаль, не повністю відповідає вимогам сучасності. Зокрема, відсутній організований тверезницький рух більш ніж у половині країн християнського світу. Розпалася в кінці XX століття Всесвітнє молодіжне тверезницький рух. У низці країн всередині національного тверезницького руху розвиваються відцентрові сили. Керівництво ряду міністерств і відомств деяких країн СНД до кінця не зрозуміли ролі нових демократичних сил, де громадські рухи набувають нового, принципово важливе значення. І без громадськості сьогодні не можна вирішити будь-яких серйозних стратегічних завдань. Це цілком стосується і національного тверезницького руху.
 2. Тверезницький рух не скрізь закріплюється науковими дослідженнями і науковими розробками по досягненню загальної тверезості в тій чи іншій країні. Не у всіх країнах наукова платформа отверезнення народу лягла в стратегію розвитку держави і суспільства. Керівники низки держав християнського світу дивляться на тверезницький рух як на якийсь, м'яко кажучи, дивне явище. Деякі вважають, що тверезницький рух не вирішує алкогольної та іншої наркотичної проблеми. Більш того, багато керівників областей, республік, країв, округів, округів та інших територіальних утворень займаються не системою отверезнення свого народу, а навпаки, збільшують виробництво і продаж легальних наркотиків (тютюну і алкоголю), тим самим об'єктивно готуючи ґрунт для проникнення на свої території нелегальних наркотиків.
 3. Дії низки міжнародних організацій, покликаних вести попередження і профілактику наркотизму, не ефективні. Не завжди системно і послідовно цією роботою займається Всесвітня рада алкоголю та інших наркотиків (ICAA), на позиції культурпитейства скотилося Євросередземноморське товариство проти токсикоманії (EMPASA). Більш того, в країні, де розташований центральний орган EMPASA (Кіпр), в будь-якому прибережному кіоску можна купити чай з марихуаною. Активну провокаційну діяльність у багатьох країнах розгорнула Транснаціональна радикальна партія, яка досі є колективним членом ООН в якості експерта з проблем наркотизму. Але саме ця партія виступає за легалізацію наркотиків в світі та розширення алкогольного та тютюнового прилавка.
 4. Незважаючи на наполегливі і неодноразові запрошення Оргкомітету нашої конференції-семінару Регіональному Представництву в Росії і Білорусії Управління з наркотиків і злочинності ООН (керівник Олександр Шмідт) ніхто з представництва не захотів приймати участі в роботі XVII Міжнародній конференції-семінарі в Севастополі. А тема, яка обговорювалася на нашій конференції, в першу чергу, стосується і різних підрозділів ООН. І ця тема є однією з провідних в різних структурах цієї авторитетної міжнародної організації.
 5. Щось трапилося в останні роки з міжнародним великим і середнім бізнесом. Всім відомо, що Всесвітнє тверезницький рух ллє воду на жорна великого і середнього бізнесу. Будь-який підприємець хотів би мати у своєму колективі тверезих розумних співробітників, тверезих думаючих робітників. Але чомусь основна частина світового бізнесу досі знаходитися поза Всесвітнього тверезницького руху.
 6. Світова культура, кінематограф все частіше показують нам фільми, наповнені негативними явищами: насильством, садизмом, проституцією, наркоманією, пияцтвом. Причому ті, від кого це залежить, стверджують, що подібне «мистецтво» має відображати дійсність сучасного життя. Мабуть, сценаристи, продюсери і режисери не дуже добре знають глибинні настрої, сподівання, вчинки і поведінку свого народу. В будь-якому народі, в будь-якому суспільстві можна знайти абсолютно приголомшливі позитивні приклади з нашого сучасного життя. Звичайно, є й ерзаци. Але, мабуть, легше плисти за течією, мабуть легше відпрацьовувати замовні матеріали, зручніше розтлівати, розбещувати свій народ. За останні роки не створено жодного хорошого фільму про активістів Світового тверезницького руху ні в одній країні світу.
 7. Два роки тому наша конференція тут, в Севастополі, а потім на Кіпрі звернулася до всесвітніх релігій з пропозицією заснувати Всесвітній міжконфесійна рада з проблем наркотизму. Але ми не були почуті більшістю релігій світу. Так, досі кожна релігія по-своєму пробує вирішувати наркотичну, алкогольну та тютюнову проблеми. Немає координації дій. Саме розрізненість наших дій і потрібна світової наркотичного, алкогольного та тютюнового бізнесу. А релігійні конфесії, як лебідь, рак і щука тягнуть ковдру проблеми кожна у свій бік.
 8. У різних країнах світу, ось вже більше 20 років зародилася і останні роки активно розвивається нова профілактична та попереджувальна наука — собріологія — наука про шляхи отверезнення людини і суспільства. Але чомусь ні Російська Академія Наук, ні Українська Академія Наук, ні Білоруська Академія Наук, ні провідні академічні інститути світу не звернули серйозну і пильну увагу на підтримку розвитку нової науки. І нею займаються сьогодні тільки ентузіасти і громадські діячі. Однак ми впевнені, що настав час на собріологію звернути особливу увагу, як відомим фундаментальним науковим дослідникам, так і сучасної прикладної науки.
 9. У тверезницького руху є широке поле діяльності по впливу на різні рівні депутатського корпусу і парламенти країн світу. На жаль, нашим вченим і практикам бракує сьогодні сміливості висувати тверезників в різні законодавчі формування. Звичайно, у нас є певні успіхи в цій галузі, але вони поодинокі. Слід було б переглянути наші скромні підходи до висування кандидатів у депутати різних рівнів і сміливо йти у владу.
 10. Недостатньо поставлена у нас робота з різними партійними формуваннями. Ми слабо контактуємо з лідерами партій на рівні керівних комітетів і рад, недостатньо наш вплив і на місцевому рівні. Абсолютно відсутня лобіювання тих чи інших питань з отверезнення народів допомогою впливу на ці процеси через партійні системи і їх засоби масової інформації.

В результаті обміну думками на XVII Міжнародній конференції, учасники зустрічі прийшли до наступних рекомендацій:

 • — підрозділам і структурам ООН, що займаються питаннями профілактики наркотизму та попередження наркоманії та наркобізнесу на планеті, необхідно докорінно змінити ставлення до Всесвітнього тверезницькому руху. А Всесвітньому тверезницькому руху —сміливіше йти на діловий і науковий контакт з організаціями ООН у справі отверезнення народів світу;
 • — державним структурам країн світу слід принципово змінити підходи до вирішення алкогольної та наркотичної біди: від боротьби з пияцтвом, наркоманією та алкоголізмом перейти до системного науковому формуванню здорової, тверезої особистості — до максимального отверезнення сучасного світу;
 • — особлива увага всім світовим і національним спільнотам і системам слід звернути і підтримати широке молодіжне тверезницький рух. Під егідою ООН створити спеціальний Комітет з підтримки Всесвітнього молодіжного тверезницького руху;
 • — звернутися до керівництва ЮНЕСКО, відкрити в одній з країн світу Міжнародний університет собріології. Такими країнами, на наш погляд, можуть бути: Росія, Білорусь, Литва, Україна, Казахстан та інші держави;
 • — у багатьох країнах світу слід докорінно переглянути місцеве антиалкогольної, антитютюнове і антинаркотичне законодавство, націливши його на системне становлення нового тверезого покоління, на формування у молоді стійкого імунітету до всього поганого і негативного, на створення юридичних умов до тотального отверезнення народів;
 • — міжнародним і національним організаціям, що займаються питаннями профілактики наркотизму, а також державним і міждержавним систем освіти, варто було б звернути особливу увагу на діяльність деяких організацій, які борються за розширення алкогольного, тютюнового прилавка і легалізацію нелегальних наркотиків. Таким структурам має бути дано науковий відсіч — як на рівні ООН, так і на місцевому державному рівні;
 • — необхідно переглянути наші взаємини з великим та середнім бізнесом, з керівництвом корпорацій, холдингів, компаній, різних об'єднань, підприємств і заводів в області співробітництва з ними у справі послідовного отверезнення їх співробітників. Тільки тверезий підприємець, громадянином якої б країни він не був, сьогодні може стати конкурентно-здатним і процвітаючим;
 • — особливе поле діяльності для Світового тверезницького руху в наші дні це — кінематограф, телебачення, інтернет, література і мистецтво. Діячам культури, спонсорам, продюсерів, сценаристів, письменників, кінематографістам, журналістам необхідно уважніше поглянути на плоди своєї роботи, причому не з позиції тільки сьогоднішньої економічної вигоди. Головне, щоб не було соромно завтра, за сознанное;
 • — ми маємо намір просити Всесвітню Раду церков, Міжрелігійну раду Росії та Міжрелігійну раду СНД, Світові центри буддизму, Міжнародний союз індуїзму, об'єднання ісламу, Союз Церков Євангельських Християн-Баптистів, Союз церков п'ятидесятництва, Всесвітній рух бахаістів та інші світові релігійні центри та спілки про сприяння Світового тверезницькому руху, особливо його молодіжного крила.

29 вересня 2008 року
м. Севастополь

Місто Севастополь:

22 вересня 2014, Севастополь: Тисячі людських «дякую»

20–30 вересня 2013, Севастополь: Конференція з собріології у Севастополі

23 вересня 2012, Севастополь: Мітинг за тверезий спосіб життя у Севастополі

20–30 вересня 2012, Севастополь: XXI міжнародний семінар-конференція з собріології, профілактики, соціальної педагогіки та алкології

20–30 вересня 2011, Севастополь: XX міжнародний семінар-конференція з собріології, профілактики, соціальної педагогіки та алкології

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

17 січня 2020, , Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові

15 січня 2020, , Черкаська область: Уроки тверезості в Драбівському районі

17 грудня 2019, , Черкаська область: Урок тверезості в селі Подільське Черкаської області