Офіційний сайт руху

Здоров'я нації прокурено й пропито. Чи зуміємо повернути втрачене?

Ще раз констатуємо факти

Як показують останні дослідження ВООЗ, Україна займає перше місце в світі по вживанню алкоголю серед дітей та молоді. 40% дітей у віці від 14 до 18 років вже залучені до систематичного вживання алкоголю, заборона ж продавати алкогольні «напої» особам віком до 18 років існує лише на папері. Армія прихильників «алкогольного» (особливо — «пивного») стилю життя постійно поповнюється, реклама пінистої рідини невпинно одурманює все нові й нові покоління.

Україна щороку втрачає понад 40 000 своїх громадян, загибель яких офіційно пов'язана з вживанням алкоголю. Ще близько 120 тисяч українців що гинуть за рік від тютюнопаління. Народ України стрімко наркотизується і знищується з нашої мовчазної згоди. Надії, що цей процес зупиниться або навіть сповільниться сам по собі — безпідставні.

Алкогольні та тютюнові компанії продовжують збагачуватися та залучати найманців для відстоювання своїх злочинних інтересів за рахунок наших з вами грошей, нашого здоров'я.

Неодноразово констатований наслідок: назавжди сплюндровано «пивною модою» світогляд сучасних та зіпсовано генофонд прийдешніх поколінь.

Як можемо вберегтися?

Вже прийнято кілька законодавчих актів, керуючись якими громадяни могли б захистити себе та своїх дітей від засилля тютюнового диму та споглядання неприємних сцен вживання алкоголю. Це, зокрема, закони України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», «Про рекламу» та Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Але недосконалість вищезгаданого законодавства та відсутність дієвих механізмів притягнення до відповідальності за паління чи вживання пива в громадських місцях не дозволяє громадянам почувати себе захищеними від повсякденного отруєння організму та свідомості. Курці продовжують палити в місцях загального користування. Пиво, цигарки, а нерідко й інші алкогольні «напої» продають неповнолітнім.

Законодавчі спроби захистити націю від знищення

29 червня цього року до Верховної Ради було подано законопроект №6595 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту здоров'я громадян від результатів вживання тютюнових виробів)».

Крім того, у Верховній Раді лежать й інші законопроекти, зокрема №1014-2 «Про внесення змін в закон України «Про рекламу», зареєстрований ще 23.04.2008 р.

«Твереза Україна» готова підтримати формування у нашій державі справді тверезницького законодавства. Але щоб почати його формувати, треба усвідомити корені проблеми й бути готовими обрубати їх.

Потрібно, нарешті, зупинити конвеєр!

Алкоголізація України — страшний конвеєр. На нього вступають ще дітьми, а викочуються — вже алкоголіками.

Початок конвеєра — реклама пива.

Весь арсенал сучасних засобів маніпулювання свідомістю направлений на них. Найбезглуздіші твердження творців реклами, проникаючи у свідомість з телеекранів, досягають неперевершених результатів: не тільки діти, але й дорослі сприймають все за чисту монету, повністю відключивши й без того ослаблене телебаченням критичне мислення.

Байдужість, а інколи й прямий «пивовживацький» приклад батьків — продовження цього конвеєра.

Якщо алкоголь тримає в руці мама чи батько — ніякий вищий авторитет не змінить запрограмованої на спрагу до самоотруєння свідомості малюка.

Далі — гостинні вогники кіосків та «генделиків», що зваблюють юнацьку допитливість.

Кабак допомагає «в юношеские годы уйти от мелочной женской опеки», — писав Джек Лондон. Він пропонує хлопцям та дівчатам «широкий», «вільний» (мабуть, від власної совісті) світ. Хіба ж не про сучасну україну написано: «Все пути вели в кабак. Тысячи неведомых дорог сходились там и расходились оттуда по всему свету»?!

Коли з людини, ніби з губки, вичавлено все здоров'я та гроші — конвеєр випльовує її, мов непотріб. Але про це вже нехай розкажуть наркологи та працівники реабілітаційних центрів...

Висновки

Картина, здавалося б, ясна. Що можна додати?

Залишається тільки навести ще дві цитати з класика, який майже століття тому (у 1913 році) описав все те, що діється з українською молоддю сьогодні.

«Джон-Ячменное Зерно увязался за мною, когда я был молод и глуп. Он был доступен, он манил меня на каждом углу, на каждом перекрестке. Псевдоцивилизация, при которой я жил, разрешила и узаконила торговлю этим зельем, отравляющим душу. Жизнь была устроена так, что меня и миллионы таких, как я, влекло, тянуло, а подчас и поневоле гнало в кабак...»

«Напрасно мои предки не уничтожили Ячменное Зерно прежде, чем я родился на свет. Очень жаль, что он процветал там, где я провел детство и молодость, иначе я бы не познакомился и не сблизился бы с ним».

Схиляємо голови перед проникливістю митця.

І сподіваємося, що здобудемо для наших дітей та всіх їхніх нащадків свободу від нав'язування наркотизму — всенародну тверезість.

Опубліковано: Липень 2010 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

21 січня 2020, Надвірна, Івано-Франківська область: Основи здоров’я українського війська

17 січня 2020, , Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові

15 січня 2020, , Черкаська область: Уроки тверезості в Драбівському районі