` Доведено: місяць без спиртного — і життя краще! :: Твереза Україна

Офіційний сайт руху

Доведено: місяць без спиртного — і життя краще!

Англійські журналісти провели місяць без спиртного і відчули себе краще.

Група журналістів британського видання New Scientist провела експеримент: усі його учасники на місяць відмовилися від вживання алкогольних виробів. Виявилося, що місяць тверезості подіяв на випробовуваних як «еліксир молодості».

Тверезі канікули. Трезвые каникулы

«Сухий січень» багато хто сприймає як відпочинок організму після посиленого вживання жирної їжі та алкоголю. Позитивний ефект такого розвантаження, як виявилося, нескладно виміряти. Перед початком експерименту учасники відповіли на низку запитань щодо свого здоров'я і звичного споживання алкоголю, здали аналізи крові і пройшли ультразвукове обстеження, щоб встановити кількість жиру у печінці.

Протягом п'яти тижнів 10 осіб з групи не вживали спиртного, а потім повернулися до клініки для повторної здачі аналізів. «Ви дуже здивуєтеся», — сказав дослідник Лондонської медичної школи Раджив Джалан, отримавши результати.

Кількість жиру печінки у 10 учасників, які «спробували тверезість», знизилася на 15%, у деяких — на 20%. Це дуже важливо, оскільки ожиріння печінки передує її незворотнім змінам — фіброзу і цирозу. Печінка всіх учасників була, в цілому, здоровою і до початку експерименту, але зниження кількості жиру — хороша профілактика можливих захворювань у майбутньому.

Наступний сюрприз: рівень глюкози у крові тих, хто кинув пити, знизився в середньому на 23%, з 5,1 до 4,3 мілімолей на літр. Нормальний рівень глюкози в крові — від 3,9 до 5,6 мілімолей.

Рівень глюкози вимірюється після 8 годин голодування. Голодування стимулює вироблення гормону глюкагону, який призводить до викиду запасів глюкози в кров. При цьому автоматично вмикається вироблення гормону інсуліну, який перешкоджає перенасиченню крові глюкозою, змушуючи клітини вбирати її назад. Діабет другого типу розвивається тоді, коли клітини організму не відповідають на інсулін, що призводить до перенасичення крові цукром. Клітини випробовуваних, навпаки, стали більш чутливими до цього гормону, так що ризик розвитку діабету у них знизився.

Нарешті, всі, хто кинув пити, схудли в середньому на 1,5 кг.

Благотворний вплив «тверезих канікул» проявився також у сфері психології. Випробовувані стали краще спати, рівень концентрації в них виріс на 18%.

«Відмова від алкоголю призводить до значного поліпшення якості життя і досягнень у роботі. Якби у продажу був медикамент, що дає стільки позитивних ефектів, його б просто змели з полиць», — каже доктор Раджив Джалан.

За матеріалами RT Russian

Опубліковано: 2014 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

19 січня 2020, Львів: Покажемо світу що ми гаряча нація!

17 січня 2020, Драбів, Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові

17 грудня 2019, Подільське, Черкаська область: Урок тверезості в селі Подільське Черкаської області

15 жовтня 2019, Біла Церква, Київська область: Уроки тверезого та здорового життя у Білій Церкві