Офіційний сайт руху

П'ятий всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

3–9 липня 2010 року

Степашки, Вінницька область

Всеукраїнський з'їзд тверезницького руху у 2010 році проходить вп'яте.

П'ятий Всеукраїнський З'їзд

У період з 3 по 9 липня 2010 року у Вінницькій області пройшов П'ятий всеукраїнський з'їзд тверезницького руху. Масштаби З'їзду з кожним роком повільно, але впевнено зростають. Хоча ця визначна для країни подія не набула широкого розголосу (обмежились лише репортажем на місцевому радіо).

З'їзд відвідали понад 100 чоловік — учасники тверезницького руху з чотирнадцяти областей України, які вже давно (від одного до кількох десятків років) ведуть тверезий спосіб життя, а також гості з Білорусі та Росії. Саме усвідомлення необхідності порятунку нашого суспільства від затяжної алкоголізації спонукало і учасників, і організаторів докласти всіх зусиль до того, щоб захід пройшов насичено та плідно.

Щорічна зустріч активістів руху «Твереза Україна» традиційно поєднувала три складові, а саме роботу центрального керівного органу ВГР «Твереза Україна»; навчання та обмін досвідом практичної тверезницької діяльності; і, звичайно ж, культурно-розважальну програму, що сприяла всебічному знайомству з новими соратниками та зарядила всіх чудовим настроєм та незабутніми спогадами.

Про всі заходи було повідомлено завчасно у програмі З'їзду.

Навчальна програма

Традиційно одним із найважливіших завдань З'їзду є навчання та обмін досвідом учасників тверезницького руху.

30 нових учасників «Тверезої України» прослухали п'ятиденний курс «Основи собріології» і отримали сертифікати про проходження навчання. Половина сертифікатів, виданих за підписом професора Міжнародної академії тверезості Ф.М. Калінчука), — з відзнакою, що є досить непоганим показником!

Варто зазначити, що організована в польових умовах навчальна аудиторія не змогла вмістити всіх бажаючих. Адже близько двох десятків вільних слухачів відвідували курс вдруге (а дехто — і втретє, і вчетверте), оскільки він дає не тільки базові тверезницькі знання, але й сприяє підвищенню кваліфікації соратників, які вже мають певний тверезницький досвід. Саме на таких заходах закладається підґрунтя професійної підготовки майбутніх викладачів мистецтва тверезого способу життя.

Обмін досвідом громадських діячів, що приїхали на з'їзд, забезпечувався участю у круглих столах та семінарах. Серед них варто назвати круглий стіл «Досвід роботи тверезницьких організацій з владою і бізнесом», який відкрив один із засновників руху «Твереза Україна», координатор руху у Хмельницькій області А.І. Почекета, а також семінар «Відповіді на запитання журналістів», що розпочав голова відділу інформаційного адміністрування ВГР «Твереза Україна» О.А. Почекета і продовжив керівник відділу по зв'язкам з громадськістю А.А. Бережанський.

Також проводились окремі тренінги для дівчат та хлопців, що мали на меті навчити молодих соратників відстоювати у спілкуванні з однолітками свою тверезницьку позицію.

Робота Загальних Зборів

В рамках З'їзду проведено чергові Загальні Збори Всеукраїнської громадської організації «Твереза Україна».

У звітній частині зборів виступили Голова Координаційної Ради та Секретаріату, керівники відділів інформаційного адміністрування, інформаційного моніторингу, інформаційного обміну та відділу по зв'язкам з громадськістю. Звіти про діяльність регіональних відділень «Тверезої України» за попередній рік представили вповноважені делегати з відповідних регіонів.

На другий день роботи Зборів почалося обговорення пропозицій регіональних організацій щодо діяльності тверезницького руху та конкретних цілей ВГР «Твереза Україна» на наступний рік.

На підсумковому засіданні було затверджено склад Координаційної Ради ВГР «Твереза Україна» та визначено першочергові задачі відділів Секретаріату та учасників тверезницького руху.

Підготував Олександр Почекета

Відгуки учасників З'їзду

П'ятий З'їзд «Твереза Україна»

У липні цього року я із сім'єю їздила відпочивати у надзвичайно красивому місці на березі річки Південний Буг біля Ладижина Вінницької області.

Це місце люди називають «Українська Швейцарія». Мені особливо сподобалась річка. Вода тепла, а в ній цілими днями плещеться риба, плавають і крякають дикі качки, прилітають сірі чаплі, вночі виводять свої серенади жаби. Сама місцевість кам'яниста, багато великих каменів. І ліс поруч листяний, а в ньому грибів повно. Повітря чисте, напоєне травами і скошеним сіном. Між руслами річки знаходиться острів, а там стільки лікарських трав! Краса невимовна, особливо від квітів фіолетового кольору іван-чаю. А як щебечуть там пташки і ллється потік річкової води, плещуться хвилі об каміння!

У цьому чудовому місці між красивими березами проходив П'ятий з'їзд «Твереза Україна». На з'їзд зібралось чимало людей. Всі такі розумні, цікаві, тверезі. Було що почути, побачити, навчитись. 5 днів проходив семінар по собріології — тверезому способу життя, на якому навчалися правильно жити. Лекції читав Калінчук Федір Михайлович, професор Міжнародної академії тверезості.

Атмосфера відносин між людьми була тепла, доброзичлива, привітна. Радість спілкування зігрівала душі усіх нас, особливо біля вечірніх вогнищ під звуки гітари, баяна, під прекрасним зоряним небом. У такому оточенні люди по-іншому оцінюють життя і світ навколо себе, хочуть бути здоровими і тверезими.

А запросив нас на цей з'їзд і відпочинок голова громадської організації «Твереза Славутчина» Почекета Анатолій Іванович, за що наша родина йому дуже вдячна.

Настя Караван, 10 років,
м. Славута Хмельницької області.

Все це відразу вразило своєю красою, насиченістю барв!

В розпалі літа так хочеться вибратись бодай на годину до лісу, на лоно природи. А коли випала можливість відпочивати увесь тиждень у товаристві людей, що бережуть природний стан тверезості, — як на мене, це просто незабутньо!

Похилий берег... Первозданна природа... Швидкоплинна ріка... Могутні пороги. Все це відразу вразило своєю красою, насиченістю барв!

Вперше побувала на справжній рибалці, власноруч ловила рибу, від чого була безмежно щасливою! Навчилась плавати, можливо не дуже досконало, але приємний сам факт. Навіть ненажери-комарі не змогли зіпсувати відпочинку!

На довго запам'ятаються: чудовий виступ наших талановитих тверезників, Івана Купала, оригінальні конкурси, просто спілкування з однодумцями. Цікаво було відвідувати лекції, тренінги. Особисто для себе почерпнула безліч корисної інформації.

Сумно було лише тоді, коли прощались до наступних зустрічей з новими друзями. А скільки приємних вражень залишив по собі З'їзд! Адже не кожного дня нам щастить бувати у такому товаристві.

Найголовнішим, звичайно, стало те, що я вкотре переконалась: тверезе спілкування — найкраще, найзмістовніше, і головне — найприродніше!

З нетерпінням чекатиму наступного З'їзду.

Олеся Пачебула,
смт Мізоч Рівненської області.
Надіслано 15 липня о 18:36.

Мені дуже сподобалось!

Цей рік я вперше побувала на такому зльоті. Мені дуже сподобалось!

Крім маси потрібної та цікавої інформації, я також познайомилася з багатьма цікавими людьми, ровесниками. У мене з'явилось багато нових друзів...

На наступний рік приїду ще!

Лілія Врублевська,
м. Козятин Вінницької області.
Надіслано 18 липня о 23:03.

Мені дуже сподобалося на з'їзді тверезницького руху!

У Ладижині на Всеукраїнському з'їзді тверезницького руху цього року я побувала вперше. Запросили мене мої подруги, а я з радістю погодилася. Їхала на з'їзд з метою відпочинку, а також щоб дізнатися більше про тверезницький рух.

Ті 6 днів, що їх я провела в Ладижині, — незабутні! Я познайомилася з багатьма цікавими, чудовими людьми, які прибули не лише з різних куточків України, а й з Білорусі. Всі учасники з'їзду — щирі та доброзичливі люди, котрі, як і я, ведуть здоровий спосіб життя. Надзвичайно сподобалося спілкування з ними усіма. А ще я пройшла 5-денний курс навчання основам собріології, протягом якого дізналася багато цікавого та взяла для себе безліч корисної інформації.

Загалом, мені дуже сподобалося на з'їзді тверезницького руху! На жаль, таких заходів організовують не так вже й багато, тому цікаво було побувати на подібному зібранні. Я отримала величезне задоволення від спілкування з незвичайними людьми, від гарного відпочинку!

ДЯКУЮ всім організаторам та учасникам за чудово проведений час!

Бородавченко Вікторія,
м. Славута Хмельницької області.
Надіслано 24 липня о 16:57.

З'їзд «Тверезої України» надихає на подальшу роботу на тверезість нашого народу!

На жаль, через деякі обставини я не встиг на початок з'їзду «Ладижин-2010». Але бажання прийняти участь в черговому з'їзді «Тверезої України» змусило мене прискорити закінчення своїх справ. І ось, приїхавши з Києва в 23:00 в Смілу та поспіхом зібравши сумку, о 3:15 я вже їхав на з'їзд. Як і минулого разу, йшов дощ, але, як і минулого разу, приїхавши на місце проведення з'їзду, я побачив чудову погоду. Вона підкріпила позитивні емоції, пов'язані з зустріччю з соратниками, більшу частину яких я не бачив ще з минулого з'їзду. Також було чимало нових цікавих людей.

Варто відзначити, що цього року організатори з'їзду підготувались ще краще, організувавши столи для проведення курсів та засідань загальних зборів. Чудова робота кухарів, які готували смачну їжу. Щовечора відбувалась цікава культурна програма, організовувались різноманітні конкурси.

Цікаво було дізнатись про акції активу м. Чернігова.

Як і минулого року, з'їзд «Тверезої України» надихає на подальшу роботу на тверезість нашого народу!

На жаль, прийшов час закінчення з'їзду. Через періодичність курсування потягів я з А. Мочаловим виїздив з табору одним із перших. Настільки не хотілось покидати табір, що ми в останню хвилину приїхали до станції Губник і звідти повернулись в Черкаську область, з великим бажанням продовжувати роботу з трезвіння нашого народу.

Гриценко Ігор Володимирович,
координатор руху в Черкаській області у 2009-2010 рр.
Надіслано 12 липня о 20:06.

Заряд позитивною енергією на цілий рік, навчання, плідна робота та незабутній відпочинок

На з'їзді я вдруге, і кожен раз для мене це плідне навчання, обмін досвідом з колегами та однодумцями, зустрічі та знайомства з цікавими людьми і незабутній відпочинок в мальовничих куточках на березі р. Південний Буг, який ось уже в п'ятий раз організовує сім'я Ладовича Ігора Вікторовича.

Найбільш вражаючими для мене на з'їзді був курс лекцій за методом Г.А. Шичка, які читав професор Міжнародної академії тверезості Федір Михайлович Калінчук, та похід на Бузьку кам'яну гряду з надзвичайно цікавою людиною — Олександром Михайловичем Врублевським.

Незабутніми стали конкурс «Твереза Україна має таланти», конкурс для діточок з веселим клоуном Петрушкою, і надзвичайно веселим було свято Івана Купала. Всі ці заходи за короткий час організувала режисер клубних масових заходів Ніколюк Людмила Степанівна.

Якщо коротко, то це: заряд позитивною енергією на цілий рік, навчання, плідна робота та незабутній відпочинок.

Володимир Хуторний,
м. Козятин.
Надіслано 12 липня о 22:53

Село Степашки, Вінницька область:

14–22 липня 2018, Степашки, Вінницька область: XIII з'їзд тверезників України

15–23 липня 2017, Степашки, Вінницька область: XII всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

Липень 2017, Степашки, Вінницька область: ВІДЕО: З'їзд «Тверезої України» у 2017 році

17 липня 2016, Степашки, Вінницька область: XI всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

29 липня 2015, Степашки, Вінницька область: Розмова з невиправними тверезниками на X з'їзді «Тверезої України»

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

Серпень 2020, Львів: Тверезе весілля Андрія та Христини Бень

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

17 січня 2020, , Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові

15 січня 2020, , Черкаська область: Уроки тверезості в Драбівському районі