Офіційний сайт руху

Ток-шоу «Молодь обирає тверезе життя»

13 листопада 2018 року

Харків

Тверезницький освітній захід відбувся в школі №136 міста Харкова.

Ігровим ток-шоу «Молодь обирає тверезе життя» з участю 7-а класу 136-ї харківської школи і презентацією збірки кращих творів Всеукраїнського літературного конкурсу «Ми за тверезе життя!» під час заняття гуртка «Точка зору» відзначили Всесвітній день молоді (а заодно і Всесвітній день Доброти) – 13 листопада.

У всі часи тверезість і адекватність мислення були необхідною нормою для розвитку доброти і людяності. По суті – всього того, що робить кожного з нас Людиною. Саме тому так важливо навчитися в житті тверезому мисленню. Тверезій людині цікаво і радісно жити та розвиватися без будь-яких отрут і допінгів (наркотиків, алкоголю, тютюну тощо). Така людина в змозі збудувати в житті своє щастя.

Почали ток-шоу зі своїм досвідом перемог і роздумів про тверезий погляд на життя учасники Всеукраїнського літературного конкурсу тверезників: гуртківці восьмикласниця Катя Псарьова і п'ятикласник Ваня Сур. Вони були відзначені нагородами та призами за участь у конкурсі в 2017 і 2018 роках. Вони прочитали свої твори і поділилися враженнями про події.

Надихає школярів спостерігати за оточуючими процесами і розвивати критичне мислення, вчитися знаходити себе і конструктивно проявляти свою громадянську позицію в суспільстві керівник гуртка медіакультури «Точка зору» ЦДЮТ №5 Харківської міськради, член Національної спілки журналістів України Леонід Гапєєв.

Вміння викласти свою думку і донести її до інших – сьогодні одне з найважчих і необхідних. Без цього не буде ніякого діалогу і розвитку суспільства. Тому так важливо вчитися цьому ще зі шкільних років.

Багато хто з учасників гуртка «Точка зору» активно аналізують насущні проблеми в житті і беруть участь в різних конкурсах. Організаторами конкурсу «Ми за тверезе життя!» вони неодноразово були відзначені за активність і оригінальність тверезницьких ідей.

Учасники заходу обговорили необхідність вести здоровий спосіб життя і розібрали, що в нього входить. Здоров'я – один з параметрів формули щастя, яку кожному корисно відкрити для себе і орієнтуватися на неї у своїх рішеннях. Як один із прикладів – запросили всіх бажаючих на 100-кілометрові марш-кидки, які ми проводимо своїми силами в нашій тверезницькій організації П.О.Р.Т.О.С. двічі на рік. Частина школярів відреагували з ентузіазмом і погодилися спробувати свої сили (разом з батьками) хоча б на частині дистанції ультрамарафону. Також дуже корисний досвід проведення уроків щастя (Німеччина і Австрія, Фінлядія — досвід описано російськими студентами, Велика Британія, США, Індія). Це допомагає правильно розставляти пріоритети в житті і бути щасливішими, добрішими і корисними для людей і суспільства. Тверезість – необхідний фундамент для такого старту.

Проведено кілька бліц-опитувань учасників про вплив алкоголю на організм людини і про наслідки отруєнь їм. Ми зіткнулися з безліччю різних відповідей, частина з яких є наслідком алкогольної брехливої реклами. Найактивніших і знаючих семикласників нагородили пам'ятними значками тверезницького руху.

На завершення ток-шоу від імені «Тверезої України» ми подарували збірники тверезницьких творів у бібліотеку 136-ї харківської школи Жанні Яківні Середенко, а також організатору 8-ї бібліотеки Холодногірського району м. Харкова Ганні Олексовні для пропаганди тверезницьких ідей і ЗСЖ в суспільстві. І, звичайно, незабаром сподіваємося на продовження співпраці!

Дякую за організацію такого цікавого діалогу – Леоніду Гапєєву, учасникам медіагуртка Каті Псарьовій і Вані Суру, класному керівнику 7-а класу Вікторії Миколаївні Борисенко, всім учням 7-а класу (особливо Вероніці, Ігорю і Олегу), вчителю історії та бібліотекарю 136-й школи Ж.Я. Середенко, а також представникам 8-ї районної бібліотеки Холодногірського району м. Харкова.

Ольга Широка

Про захід на блозі Леоніда Гапєєва

Місто Харків:

29 вересня 2018, Харків: Нагорода знайшла свого героя

5 грудня 2017, Харків: Боротьба алкоголю з тверезістю в Харкові

5 грудня 2017, Харків: У казьонній винній лавці, або Страшно торгувати горілкою

3 грудня 2016, Харків: ВІДЕО: Програма «Насправді»: чи можна відучити молодь від вживання алкоголю?

28 листопада 2016, Харків: Здорова молодь — майбутнє Харкова!

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

22 січня 2020, Білі Ослави, Івано-Франківська область: Що таке тверезість: урок у Білоославській школі

21 січня 2020, Чорний Потік, Івано-Франківська область: Урок «Що таке тверезість і навіщо вона потрібна»

17 січня 2020, , Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові