Офіційний сайт руху

Нагорода знайшла свого героя

29 вересня 2018 року

Харків

А точніше — героїню — Катю Псарьову з Харкова.

Катя — одна з авторок найкращих творів Всеукраїнського літературного конкурсу «Ми за тверезе життя!» «Тверезої України» за 2017 рік, підсумки якого підводили на XII з'їзді тверезників у липні того ж року. Нагорода у вигляді збірника творів та значка з емблемою знайшла її в Харківській обласній організації Національної спілки письменників України 29 вересня.

Катя вже давно з подивом розмірковувала над темою тверезості. І ці роздуми перетворилися на есе, яким вона охоче поділилася з широкою аудиторією читачів України. Нелегко усвідомити ті протиріччя в суспільстві, які виникають від настільки непослідовного ставлення до алкоголю! Чому так відбувається?..

А познайомив молодих літераторів з цим конкурсом керівник гуртка «Точка зору» Центру дитячої та юнацької творчості №5 Харківської міськради, педагог і журналіст, член Спілки журналістів Леонід Гапєєв.

Дуже добре, коли люди ще зі шкільних років замислюються над такими недитячими питаннями як, наприклад, тверезість у суспільстві. Пройде ще кілька років — і ці питання гостро постануть перед ними.

Це чудово, коли в дітей є змога просто рости і вчитися, дружити і мріяти — робити це в адекватному, тверезому стані. Але сьогодні більшість з них стикаються з тими проблемами (що описані в есе) вже зараз. І повинні вирішувати ці задачі суспільства вже сьогодні, без знижки на свій вік. Сьогоднішні діти — це паростки громадянського суспільства завтра. Потрібно, щоб вони відчували, що суспільству потрібна їх допомога, їх переживання, їх чисті серця, їх прагнення і руки.

Дорослі дуже часто зайняті «своїми справами» і не звертають уваги на ці тендітні прояви дитячої душі — тому у дорослому житті так не вистачає добрих, розумних, сміливих і чесних громадян країни. А ще дуже не вистачає тверезих людей.

Придивіться уважніше: яка кількість громадських активістів зараз є в Україні — і скільки їх за кордоном? Це ті люди, хто безкоштовно займається різними громадськими проектами, допомогою — за своєю ініціативою або за ініціативою інших. За деякими даними в нашій країні їх 5–8%, а за кордоном 23–25%. Відчуваєте різницю?

Чому ж ми так живемо? Що за цим стоїть?..

По суті, майже всі проблеми навколо — через відсутність нормального громадянського суспільства, громадянського самоусвідомлення і відповідальності за своє життя. Але все це не з'являється раптом, випадково і спонтанно. Це виховується день у день, з дитинства і до останніх днів. Саме тому дітям так потрібна увага і допомога дорослих у відповідь на їх прояви ентузіазму й ініціативи.

Саме тому так важливо, щоб соціально активні і свідомі громадяни включалися в громадську діяльність і виховували оточуючих, об'єднували їх у вирішенні тих чи інших завдань у суспільстві, передаючи далі іскорку своєї душі. І саме тому так важлива адекватність і тверезість мислення...

До прикладу — знаєте, скільки десятків і сотень років існує тверезницький рух і скільки видатних людей за цим стоїть? Яким довгим і важким був взагалі шлях до нинішнього, цивілізованого стану суспільства? І яка кількість людей брали участь у створенні цього суспільства?.. Багато хто критикує низький рівень життя, погану екологію, низький моральний рівень населення. За кордоном, мовляв, все краще і простіше, комфортабельніше і затишніше, все зроблено «для людей».

А насправді — починати потрібно з себе. І вкладати в оточуючих — для побудови цього, найкращого майбутнього.

Ольга Широка

Місто Харків:

13 листопада 2018, Харків: Ток-шоу «Молодь обирає тверезе життя»

5 грудня 2017, Харків: Боротьба алкоголю з тверезістю в Харкові

5 грудня 2017, Харків: У казьонній винній лавці, або Страшно торгувати горілкою

3 грудня 2016, Харків: ВІДЕО: Програма «Насправді»: чи можна відучити молодь від вживання алкоголю?

28 листопада 2016, Харків: Здорова молодь — майбутнє Харкова!

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

22 січня 2020, Білі Ослави, Івано-Франківська область: Що таке тверезість: урок у Білоославській школі

21 січня 2020, Чорний Потік, Івано-Франківська область: Урок «Що таке тверезість і навіщо вона потрібна»

17 січня 2020, , Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові