Офіційний сайт руху

Лекція про тверезість для депутатів Київради

11 березня 2015 року

Київ

Депутати Київради зустрілися з офіційним речником Руху «Твереза Україна» та обговорювали проект рішення про заборону торгівлі алкоголем вночі. У багатьох містах України вже діє така заборона, й у цих містах помітно знизився рівень злочинності та зменшилась кількість надзвичайних ситуацій.

Перше засідання міжфракційного об'єднання «Тверезий Київ» у Київраді

У середу, 11 березня 2015 року в колонній залі КМДА відбулася дискусія про здоровий спосіб життя, про життя без алкоголю та цигарок. Ініціював дискусію депутат Київради Руслан Андрійко, який є автором проекту рішення про заборону торгівлі алкоголем в нічний час у Києві. До дискусії долучилися депутати Київради, студенти, громадські активісти.

Перед депутатами Київради виступив офіційний речник ВГР «Твереза Україна» Артем Миколайович Ступаков. За словами організатора, тема тверезого способу життя зібрала багато небайдужих громадських діячів.

На лекції Артем Ступаков розповів багато невідомих для слухачів фактів про тверезість та про алкоголь, про життя людей, які його вживають. Про справжніх винуватців демографічної кризи в Україні, про приховані мотиви олігархів та політиків споювати нашу націю. Усі присутні мали змогу обмінятися думками, поділитися досвідом з життя, висловити ідеї щодо покращення ситуації з алкоголем у столиці.

Також у цей день депутати Київради обговорювали проект рішення про заборону торгівлі алкоголем в нічний час, висловлювали свої пропозиції щодо нього. Пан Андрійко сподівається, що його проект набере необхідну кількість голосів, у зв'язку з чим звертається до своїх колег: «Ми з вами маємо захистити здоров'я киян, відстояти саме їх інтереси, а не інтереси окремих бізнесових груп, які споюють нашу молодь».

Європейський досвід свідчить, що подолати шкідливі звички серед населення можливо. У багатьох містах України вже діє заборона на продаж алкоголю у нічний час. Пiсля такого рішення у цих містах помітно знизився рівень злочинності та зменшилась кількість надзвичайних ситуацій.

Під час заходу з'явилась ідея створити міжфракційну депутатську групу «Тверезий Київ». Депутат Андрійко наголосив, що він дотримується здорового способу життя, відмовляється від вживання алкоголю та інших отрут.

Речник ВГР «Твереза Україна» позитивно оцінив проведений захід: «Чудово, що в цьому скликанні Київради є не тільки тверезі депутати, але й тверезі активні депутати».

«Знаю Руслана Андрійко більше 5 років, — відзначив Артем Ступаков, — і у мене є віра в те, що спільними зусиллями можна досягти серйозного, відчутного прогресу у справі отверезнення нашої столиці та покращення умов відпочинку киян. Адже важко виспатися, коли у тебе під вікнами п'яні пісні й танці».

Проект рішення Київської міської ради «Про заборону роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (окрім безалкогольного) у нічний час у м. Києві»

Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 №854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», Київська міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Заборонити роздрібну торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (окрім безалкогольного) у стаціонарних об'єктах торгівлі та малих архітектурних формах, за винятком закладів ресторанного господарства, з 22:00 год. до 10:00 год.
  2. Звернутись до Головного управління Державної фіскальної служби України у м. Києві щодо анулювання ліцензій на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами суб'єктам господарювання, що порушують вимоги пункту 1 цього рішення.
  3. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього рішення.
  4. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради «Хрещатик».
  5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

Київський міський голова В. Кличко

Пояснювальна записка до проекту рішення Київської міської ради «Про заборону роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (окрім безалкогольного) у нічний час у м. Києві»

Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Проект рішення «Про заборону роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (окрім безалкогольного) у нічний час у м. Києві» розроблений на основі досвіду численних українських міст, зокрема, Львова, Луцька та інших, де заборонами на торгівлю алкоголем у нічний час було досягнуто значних успіхів у боротьбі з алкогольною залежністю у мешканців міста. Розповсюдження алкогольних виробів у нічний час має наслідком збільшення кількості правопорушень, вчинених на ґрунті алкогольного сп'яніння, поширення дитячого та підліткового алкоголізму, знищення генофонду української нації. З метою подолання усіх означених проблем, враховуючи численні скарги громадян та позитивний досвід міст, де введений аналогічний правовий режим розповсюдження алкогольних виробів, і розроблений даний проект.

Мета та завдання прийняття рішення

Проект рішення «Про заборону роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (окрім безалкогольного) у нічний час у м. Києві» розроблено на численні вимоги громадян з метою зменшення кількості правопорушень у нічний час, зниження на території міста Києва рівня алкоголізму, передусім підліткового, підвищення ефективності боротьби з «розливайками» у м. Києві, підвищення загального рівня здоров'я мешканців міста Києва.

Загальна характеристика та основні положення проекту рішення

Проект рішення встановлює заборону на поширення алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного) в стаціонарних об'єктах торгівлі та малих архітектурних формах, за винятком закладів ресторанного господарства, з 22.00 год. до 10.00 год. Проект рішення передбачає зобов'язання уповноважених органів щодо проведення належних організаційно-правових заходів щодо реалізації даного рішення. Такі дії, зокрема повинні бути вжиті збоку Київської міської державної адміністрації, Головного управління Міністерства доходів і зборів у м. Києві, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України.

Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постанова Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 №854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями».

Фінансово-економічне обґрунтування

Виконання даного рішення не передбачає витрачання коштів місцевого бюджету.

Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення

Прийняття даного рішення дозволить ефективно проводити боротьбу з поширенням алкогольних виробів серед мешканців міста, знизить кількість правопорушень, вчинених у нічний час в стані алкогольного сп'яніння, підвищить загальний рівень здоров'я населення.

Проект Рішення про заборону торгівлі алкоголем в нічний час у Києві на сайті Київради

Сторінка Руслана Андрійка у facebook

Місто Київ:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

26 травня 2019, Київ: Заплив «Київ. Шість мостів»

29 березня 2019, Київ: Основа здоров'я українського війська

29 січня 2019, Київ: Зустріч з курсантами Військового інституту КНУ ім. Тараса Шевченка

28 листопада 2018, Київ: Містер краси та здоров'я

Можливо, Вас також зацікавить:

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

17 січня 2020, , Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові

15 січня 2020, , Черкаська область: Уроки тверезості в Драбівському районі

17 грудня 2019, , Черкаська область: Урок тверезості в селі Подільське Черкаської області

15 жовтня 2019, Біла Церква, Київська область: Уроки тверезого та здорового життя у Білій Церкві