Офіційний сайт руху

Шляхи подолання наркотичної проблеми

Серед вчених й практиків багатьох країн світу вже давно точаться суперечки навколо різних способів вирішення проблем, пов'язаних із вживанням алкогольних сумішей, тютюнових виробів і нелегальних наркотиків. Однак найчастіше вони збивають верхівки будяків, не торкаючись їхніх коренів. Простіше кажучи, розв'язати проблему нелегальних наркотиків без вирішення алкогольної й тютюнової проблем ще нікому не вдавалося.

Наркотичний поїзд

Проблема наркотизму, як зауважив президент Міжнародної академії тверезості О.М. Маюров, нагадує довгий, сильно завантажений поїзд. Перший вагон його наповнений пивом, другий — тютюном, третій — вином, четвертий — різними токсикантами, п'ятий — горілкою, шостий — марихуаною, сьомий — ЛСД, восьмий — екстазі, дев'ятий — морфієм, десятий — героїном, і т. д.

Замислимося над питанням: де, коли й при яких умовах майбутній наркоман заскочив у цей алкогольно-тютюново-наркотичний поїзд? Спільно з Групою Помпіду при Раді Європи було вивчено близько 10 тисяч наркоманів у Центральній та Східній Європі. Виявилося, що 99% наркоманів (зокрема, всі 100% героїноманів) застрибнули в цей жахливий поїзд із першого або з другого вагона. А потім вони разом зі своїми «собутильни-ками» пробігли з перших вагонів до останніх. Багатьох з них наркотики скинули у безодню на ходу поїзда, лише деякі доповзли до вагона з героїном. Одночасно виявлено й іншу закономірність: у по-справжньому тверезих родинах не знайшли жодного героїномана.

А що ж рухає цей поїзд? Виявляється, тягнуть алкогольно-тютюново-наркотичний поїзд два зчеплені електровози. Перший з них — доступність наркотичних виробів, а другий — масова психологічна програма на їх вживання. Силу свою вони черпають з потоку інформаційної омани, який щедро оплачується алкогольною та наркотичною мафією. Опорними стовпами для цієї інформаційної омани служать наші алкогольні звичаї та забобони...

Отож, щоб вирішувати проблему наркотизму серйозно й послідовно, потрібно не обрубувати, як гідрі, хвіст цьому образному поїзду. Його потрібно зупинити повністю, а саме:

— похитнути звичаї та забобони, що змушують нас ставитися до келихів з чарками і пачок з сигаретами як до добрих приятелів;

— знеструмити потік інформаційної омани, що не дозволяє населенню дізнатися правду про ці легальні наркотики;

— обмежити доступність легальних наркотиків;

— знищити психологічну програму на вживання цих наркотиків шляхом усвідомлення справжньої сутності поняття «спиртні напої», прихованої під їх безневинною назвою;

— перешкодити залученню молодих «клієнтів» наркобізнесу до перших, найпривабливіших вагонів наркотичного поїзда;

Лише сукупність цих заходів як на державному, так і на особистому рівні зможе врятувати від падіння у прірву нас та наших дітей.

Іншими словами, щоб вирішити проблему наркотизму на державному рівні, слід застосувати так звану «систему пресу», де йде гармонічний вплив як на попит, так і на пропозицію наркотиків у всіх видах й кількостях. «Закон + відмова» — так, якщо коротко, можна сформулювати систему вирішення алкогольно-тютюново-наркотичної проблеми як у світі в цілому, так і в нашій країні зокрема.

Джерело інформації:

Доповідь президента Міжнародної академії тверезості Олександра Миколайовича Маюрова «Шляхи вирішення наркотичної проблеми»

Дивіться також:

Доповідь професора В.Г. Жданова про вирішення алкогольної та тютюнової проблем.

Доповідь професора О.М. Маюрова про існуючі у світі моделі вирішення алкогольної та тютюнової проблем.

Опубліковано: Лютий 2007 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

17 січня 2020, , Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові

15 січня 2020, , Черкаська область: Уроки тверезості в Драбівському районі

17 грудня 2019, , Черкаська область: Урок тверезості в селі Подільське Черкаської області