Офіційний сайт руху

Вся справа в психології

Про внесок австрійського психолога Альфреда Адлера і норвезького психолога Ханса Фек'яера у вивчення питання про привабливість алкоголю.

Альфред Адлер
Фото: www.ippt.ru

Ханс Олаф Фек'яер
Фото: www.fekjaer.org

7 лютого відзначалася 145-а річниця з дня народження видатного психолога Альфреда Адлера (1870–1937), який розгадав «вічну» таємницю привабливості алкоголю. Для стислості будемо говорити тільки про цю, мабуть, найбільш знамениту хімічну сполуку, хоча аналіз Альфреда Адлера стосується й інших речовин, які прийнято називати наркотиками.

Так от, А. Адлер першим вказав на те, що вживання алкоголю носить характер соціального договору. В алкоголізованому суспільстві на «стан сп'яніння» можна списати практично будь-яку поведінку. Крім того, вживання алкоголю розширює коло спілкування і залишає широкий простір для фантазій на тему: «Яким успішним я був би, якщо б не пив».

Гіпотеза соціального договору, запропонована понад 100 років тому, довгий час ігнорувалася як прихильниками, так і противниками вживання алкоголю. Окремі експерименти, що підтвердили її правильність, залишалися невідомими навіть фахівцям.

Норвезький психолог Ханс Фек'яер, який народився 28 лютого 1940 року, узагальнивши дані різних наук, переконливо довів правильність висновків Альфреда Адлера. Результати своїх досліджень він виклав у книзі «Alkohol og narkotika — myter og virkelighet» (1987), яка при перекладі українською в 1994 році отримала назву «Алкоголь та інші наркотики: магічні чи хімічні речовини?». Переклад книги здійснив президент Міжнародної Незалежної Асоціації Тверезості Костянтин Красовський.

Юрій Спірідонов, Київ

Опубліковано: 21 лютого 2015 р.

Місто Київ:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

26 травня 2019, Київ: Заплив «Київ. Шість мостів»

29 березня 2019, Київ: Основа здоров'я українського війська

29 січня 2019, Київ: Зустріч з курсантами Військового інституту КНУ ім. Тараса Шевченка

28 листопада 2018, Київ: Містер краси та здоров'я

Можливо, Вас також зацікавить:

21 серпня 2019, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область: Зустріч у Кам'янці-Подільському

20 серпня 2019, Хмельницький: Лекція у Хмельницькому військовому госпіталі

25 березня 2019: ВІДЕО: Лікар приймав дитину у нетверезому стані

23 травня 2018, , Львівська область: Діти України за Тверезість!

6 березня 2018, Чернігів: ВІДЕО: «Детектор»: про нічний алкоголь у Чернігові та лобізм міськради