Офіційний сайт руху

Що подивитися з дітьми на Новий Рік?

Святкові дні особливо сприяють перегляду кінофільмів. Ось кілька тверезих новорічних фільмів. Напевно, це не всі. Хочеться вірити, що людство створило їх більше.

Святкові дні особливо сприяють проведенню часу в товаристві найближчих і найрідніших людей, культурного дозвілля і, звичайно ж, перегляду кінофільмів. Кому не хочеться подивитися гарний фільм?

«Гарний фільм» — поняття суб'єктивне, скажете Ви. І маєте рацію. Але чомусь віриться, що навіть любителі найжахливіших трилерів і найкривавіших бойовиків визнають, що все-одно десь у глибині душі їм хочеться, щоб історія закінчилася добре (ну принаймні для улюбленця — головного героя).

До того ж, у більшості сімей присутні юні глядачі. Тоді запитання можна сформулювати по-іншому:

Що подивитися з дітьми на Новий Рік?

«Іронія долі, або З легким паром» 1975 року (а тим більше його сучасне продовження) нікуди не годиться, оскільки все це — пряма пропаганда нетверезого способу життя. «Карнавальна ніч» (1956) — ненабагато краще, адже всі музичні номери в ньому супроводжуються символічним підняттям посудин для ритуального самоотруєння...

А ось «Новорічні пригоди Маші і Віті» (1975, «Ленфильм») — дійсно підходящий, тверезий новорічний фільм. У ньому поєдналися школа та казка, раціоналізм і чарівництво. Всі герої, навіть Баба-Яга та Лісовик, по-своєму позитивні, і зустрічі з ними супроводжуються піснями. А в келиху, який піднімає Кащей, — не алкоголь, а вода з сіллю для полоскання хворого зуба.

Дітям обов'язково сподобається фільм «Чародії» (1982, Одеська кіностудія), хоча в ньому, у самому кінці, присутні келихи (на жаль, не з лимонадом). Але Олександр Абдулов в цьому фільмі ще живий, молодий і тверезий. А пісня «Відьмина вода», яку співає головна героїня, якраз нагадує про те саме зілля, яке не варто вживати ні на Новий рік, ні взагалі по життю.

На перший погляд здається тверезим фільм «Морозко» (1964): мудра народна казка з класичною весільною кінцівкою. Але, на жаль, святковий стіл заставлений не тільки стравами, але й розписаними келихами. Ну і продовження традиційних слів оповідачки — «І я там була...» — вгадає кожен...

Практично тверезим є фільм «Дванадцять місяців» (1972, «Ленфильм») — чудова екранізація дитячої казки, де добро неодмінно перемагає зло та неуцтво. Сумнівний епізод був помічений лише в самому початку, коли солдат, розмовляючи з дівчиною, навіщось «занюхується» понюхом тютюну.

Напевно, це не всі існуючі тверезі фільми. Хочеться вірити, що людство створило їх більше. А з іншого боку — бажано було б зібрати характеристики на все світове кіно з тверезницької точки зору, щоб наперед знати, що можна дивитися з дітьми, а що не варто.

Тому в наступному році ми обов'язково повернемося до теми тверезих фільмів. Адже кіно — це потужний інструмент формування у дітей ідеалів, і його слід використовувати в благих цілях. Зокрема — для запобігання звички випивати і/або палити.

Анна Грініченко, Олександр Почекета

Опубліковано: 19 грудня 2013 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

17 квітня 2019, Шепетівка, Хмельницька область: Зумтріч зі студентами у Шепетівці

1 червня 2018, Славута, Хмельницька область: Великі права маленької людини

6 березня 2018, Чернігів: ВІДЕО: «Детектор»: про нічний алкоголь у Чернігові та лобізм міськради

1 січня 2018, Вінниця: ВІДЕО: Програма «Діалоги» (Мамина школа) з Віктором Долецьким

5 грудня 2017, Київ: Ідея святкування Нового Року