Офіційний сайт руху

Вплив тютюну на здоров'я дітей

Тютюнопаління серед підлітків. Про вплив тютюну на здоров'я дітей.

Якщо куріння тютюну настільки різко впливає на організм дорослого, то цілком зрозуміло, що на юнацький організм його дія ще більш згубна.

З метою з'ясування степені небезпеки цієї звички для юнацтва в американських школах було ретельно вивчено 21 980 підлітків обох статей — 11070 хлопчиків і 10 910 дівчаток. Курці виявилися меншими ростом, ніж некурящі; об'єм грудей і екскурсія грудної клітки у них менше, відстають вони і в розумовому відношенні. При грі в бейсбол курці після викурювання двох сигарет втрачають на 25 відсотків м'ячів більше, ніж не курці.

Відсоток курців дітей вище в тих сім'ях, де подають приклад обоє батьків. Звичка ця у хлопчиків частіше там, де палить батько, а у дівчаток — якщо палить мати.

Відзначено, що курці-юнаки не виявляють великого інтересу до спорту; вони уникають важких в розумовому відношенні задач, наприклад в математиці, виявляють малоактивний інтерес до шкільного та соціального життя, вони менше схильні вникати в життя й інтереси своїх друзів. Юнаки, що багато палять, на вигляд старші від своїх однокласників. Але вони не мають тих запасів життєвих сил і тієї витривалості, яка властива юності, і тому нерідко за різними показниками опиняються позаду товаришів їхнього віку.

Треба дивуватися батькам-курцям, особливо освіченим: який приклад вони подають і на що штовхають своїх дітей! Це ж саме можна сказати вчителям, вихователям, і, звичайно, лікарям!

Деякі курці можуть сказати: «Це моя особиста справа — можливо, я і отруююсь, але зате отримую задоволення». Але нікотин є наркотиком, і, як всякий подібний препарат, наприклад, морфій чи героїн, повинен бути категорично заборонений.

І справа це зовсім не особиста. Суспільство хоче бачити своїх членів здоровими і працездатними. Ми повинні думати не тільки про себе, але й про свою сім'ю, дітей, про наше суспільство, про майбутнє нашого народу. А поки курять дорослі і вільно продається тютюн, важко пояснювати недоречність куріння дітям та підліткам.

Зазвичай курити починають дуже молоді люди. Багато хлопчиків та дівчат починають палити для того, щоб здаватися більш дорослими, тобто під впливом нав'язаної їм «моди». Потім людина поступово звикає до тютюну, стає наркоманом. Пастка зачинилися на всю решту життя.

Кажуть, що неважко кинути палити. Це правильно, якщо йдеться про серйозну і вольову людину. Проте безвольні не відмовляються від сигарети навіть після того, як у них з'являються серйозні розлади серцевої діяльності і лікарі категорично вимагають залишити цю шкідливу звичку.

Отже, основна задача в боротьбі з цим злом у державному масштабі полягає в тому, щоб не спокушати цигаркою дитину, перекрити тютюновому бізнесу доступ до гаманця і свідомості молодої людини. Не допустити вступу до рядів курців все нових і нових молодих людей, перервати цю ланцюгову реакцію розповсюдження паління!

Джерела інформації:

Углов Ф.Г. Человек среди людей

Опубліковано: 2009 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

15 жовтня 2019, Біла Церква, Київська область: Уроки тверезого та здорового життя у Білій Церкві

10 серпня 2019, Верховина, Івано-Франківська область: Дітям подобаються уроки тверезості на відпочинку

16 грудня 2018, УКРАЇНА: ВІДЕО: Дим – невидимий вбивця

22 листопада 2018, Львів: Алкорейд у Личаківському районі Львова

14–19 листопада 2018, Київ: День відмови від куріння