Офіційний сайт руху

Вплив алкоголю на дітонародження

Про вплив алкоголю на материнство та народження дітей.

Алкоголь руйнує не тільки мозок. Настільки ж згубно діє на репродуктивні тканини, на зародкові клітини і на потомство. А це значить, що він губить майбутнє.

Вплив алкоголю на потомство йде по двох напрямках: перше — вживання алкоголю супроводжується глибокими змінами в статевій сфері, включаючи атрофію репродуктивних органів.

Другий шлях впливу алкоголю — це пряме його дію на зародкову клітку. Коли людина знаходиться в алкогольному сп'янінні, всі клітини організму виявляються насиченими етиловим отрутою, в тому числі і зародкові. Пошкоджені алкоголем зародкові клітини обумовлюють початок деградації. Ще гірше, якщо інша (жіноча) клітина при злитті виявиться алкоголізованій, в зародку тоді відбудеться як би нагромадження дегенеративних властивостей, що особливо важко позначається на розвитку плоду, на долю дитини.

Вплив алкоголю на дітонародження

Навіть невеликі дози спиртних «напоїв» позначаються на генетичному матеріалі, що може призвести до народження дефективних нащадків, якщо не негайно, то в наступних поколіннях. Особливо значний вплив на потомство надає прийом спиртного жінками. При цьому для появи дегенеративних дітей зовсім не обов'язково, щоб батьки були алкоголіками. І катастрофічно зростаюча кількість дефективних і розумово відсталих дітей це підтверджує. Народжені від п'яних батьків, розумово відсталі люди неминуче дають таке ж потомство, і відбувається все наростаюче зниження інтелектуального рівня народу.

Як гостре, так і хронічне отруєння алкоголем діє надзвичайно згубно на зародкову плазму. Під впливом алкоголю внутрішні елементи зародкової клітини зазнають глибоких змін, які кладуть початок спадковим виродженням, або дегенераціям.

Якщо ж людина внаслідок алкоголізму свого батька став несповна розуму або епілептиком, то він виявляє тенденцію передавати своє недоумство або епілепсію нащадкам, хоча сам може зовсім не вживати спиртного.

У наші дні медицині вже достовірно відомо, що якщо зачаття відбулося в період, коли зародкова клітина перебувала у стані «сп'яніння», то діти дуже часто народжуються розумово чи фізично дефективними. В Швейцарії було обстежено дев'ять тисяч ідіотів. Виявилося, що всі вони були зачаті або на Масниці, або в період збирання винограду, коли люди особливо багато п'ють. Саме охорона майбутньої дитини лежить в основі славної давньої традиції, згідно з якою на весіллі не прийнято нареченому й нареченій пити вино. Алкоголь і молодята — це не сумісне ні в яких дозах, ні за яких умов.

Д.І. Менделєєв, С.П. Боткін, І.М. Сєченов, І.П. Павлов, В.М. Бехтерев — проводили дослідження дії алкоголю на живі організми і переконалися, що величезної шкоди він завдає всьому живому. Вагітним морським свинкам протягом деякого часу давали маленькі порції алкоголю. З 88 дітей, народжених ними, 54 загинули відразу ж після народження. До корму вагітної собаки в останні три тижні до пологів підливали трохи горілки. Собака ощенилася шістьма цуценятами, але троє з них виявилися мертвими, а інші — кволими і хворими.

Для штучного виплоду курчат 160 яєць поклали в сарай, під яким знаходилося приміщення для перегонки спирту. До терміну з'явилася лише половина курчат, 40 з них загинули, а 25 вилупилися потворними, із спотвореними дзьобами, без кігтів. А адже тут були тільки пари алкоголю, які проходили через товщу підлоги, а зародки були захищені шкаралупою. Яке ж незначна кількість цього отрути могло досягти зародка, і цього виявилося достатньо, щоб отримати такі наслідки. В експерименті на кроликах тривала алкоголізація самців призводила до виборчої патології головного мозку у їхніх нащадків, яка виражалась у зменшенні маси мозку. В даний час алкоголь вважається найбільш токсичним отрутою з усіх відомих у відношенні людського зародка.

Дослідження показали, що у чоловіків, які систематично споживають спиртні «напої», відбуваються глибокі анатомічні зміни як в самих репродуктивних органах, так і в зародкових клітинах. Останні виявляються перекрученими, їх кількість, активність і життєздатність порушені. Перекручується і функція гормональних елементів. Відбувається різкий дисонанс між посиленим на перших порах лібідо і фізичними можливостями, що вносить розлад у сімейне життя. Надалі слабшають, а потім і повністю припиняються потенційні можливості.

Це питання піддавався обговоренню на одній із сесій Академії медичних наук СРСР. Вчені демонстрували зародкові клітини тривало питущих людей під мікроскопом. Вони були майже всі понівечені: то з великою деформованою головкою, то, навпаки, дуже маленькою, ядро різних розмірів, з роз'їденими контурами, протоплазми то мало, то багато. Майже не було видно жодної нормальної клітини. Хіба можливо мати здорових нащадків за умови таких грубих змін у зародкових клітинах?

Отже, споживання алкоголю чоловіком неминуче негативно позначиться на нащадках. Проте вплив жінки на загибель майбутнього у багато разів більше.

При обстеженні 1500 матерів та їхніх дітей відхилення від норми спостерігалися у 2% дітей, народжених від матерів, які зовсім не вживали спиртного. Цей показник підвищився до 9% серед дітей «помірно» питущих матерів. У дітей, матері яких сильно пили, показник відхилення від норми сягав 74%. Причому в останніх, як правило, реєструвалося не одне, а кілька відхилень. Саме на плодах, на дітях, у яких захисні механізми ще дуже слабкі, отруйну дію алкоголю позначається особливо згубно.

Таким чином, зміни в зародкових клітинах, як і саме отруєння організму спиртом, часто призводять до появи дегенеративного потомства. Але паралельно із змінами фізіології гормонів відбуваються грубі зміни психіки, що стосуються інтимної сторони життя подружжя. Порушуються нормальні взаємовідносини між ними, з'являється патологічна ревнощі, яка приймає потворні форми і перетворює сімейне життя в пекло.

Там, де має місце систематичне споживання алкоголю хоча б одним з батьків, велика ймовірність появи потомства з важкими змінами психіки. Народження дефективного дитини не тільки позбавляє радості життя це нещасне дитя, але й на багато років, а то й на все життя робить нещасними батьків, отруюючи весь уклад життя сім'ї. Справа в тому, що дитя з патологічними відхиленнями, аж до повного ідіотизму, батьки люблять не менше, а може бути, більше, ніж нормальної дитини. Тут приєднується жалість і почуття власної провини.

Діти з важкими психічними порушеннями (ідіоти, епілептики), лягають на все життя тягарем на плечі батьків і суспільства. І чим вище душове споживання алкоголю в країні, тим більше народжується неповноцінного потомства, що неминуче призводить до виродження нації.

Про вплив алкоголю на появу ідіотів є переконливі дані. Так, у Франції ще в 1880-1890 рр. було встановлено, що з 1000 ідіотичних дітей у 471 були отці — п'яниці, 84 — матері, у 65 — обоє батьків. У 170 ідіотів відомості не отримані, і тільки у 209 батьки не були п'яницями, у всякому разі, у цьому не зізналися. Це страшні цифри. Те, що зачаті в стані сп'яніння діти можуть народитися ідіотами, було відомо вже в давнину, але ніхто не думав про такому високому відсотку.

Источники информации:

Углов Ф. Г. Человек среди людей.

Углов Ф. Г. Самоубийцы.

Углов Ф. Г. Ломехузы.

Опубліковано: Листопад 2006 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

21 серпня 2019, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область: Зустріч у Кам'янці-Подільському

20 серпня 2019, Хмельницький: Лекція у Хмельницькому військовому госпіталі

25 березня 2019: ВІДЕО: Лікар приймав дитину у нетверезому стані

14–19 листопада 2018, Київ: День відмови від куріння