Офіційний сайт руху

Чому ти п'єш пиво?

Ця стаття присвячена проблемі підліткового алкоголізму. Я роз'яснюю основні причини та наслідки вживання пива, а також фактори, що спонукають братися за пляшку.

В руці пляшка пива... Некоординовані рухи, нецензурні вигуки і почуття повної величі — все це не раз доводилося спостерігати кожному з нас. Багато хто засуджує, обурюється і критикує подібний спосіб життя. Але чому так відбувається? Що спонукає молодих і симпатичних, іноді перспективних ще дітей ставати заручниками такого проведення часу? Хто в цьому винен, і чи винен?

Ці питання, здавалося б, повинні мати відповіді. Але психологічний аспект поведінки підлітків настільки непередбачуваний, що їхні дії іноді не мають причини або підстави. Але все ж варто знайти те зерно-паразит, яке проростає на родючому грунті вразливої дитячої особистості.

Причини

Неуважність батьків, бажання самоствердитися і отримати повагу серед однолітків, нещаслива любов або нерозуміння оточуючих — це лише деякі причини, через які підлітки в пиві вбачають джина, що виконує всі бажання і додає сили забути всі проблеми, просто «кайфанути». Однак чи знають сучасні тінейджери, до чого може призвести таке життя? Як відгукнуться їхні нічні гулянки з алкогольним «другом» і нескінченне напруження організму?

Масштаб проблеми

Ця проблема набуває неймовірних масштабів, про що свідчить статистика «Європейського опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин»: майже 87% українських школярів 15–17 років хоча б раз у житті пробували алкоголь. Більше 26% учнів вживають алкоголь 1–2 рази на місяць і близько 14% — 3–5 разів. Уявіть собі, це перше місце серед сорока великих держав світу! Ці статистичні дані ще раз нагадують, просто кричать про те, що потрібно розглянути корені цієї проблеми, яка стосується кожного.

Як все починається

На світогляд підлітка впливають насамперед люди, з якими він спілкується, — однокласники, друзі та знайомі. Саме друзі в більшості випадків підштовхують дитину спробувати алкоголь або першу сигарету. І дитина погоджується.

Її дії викликані потребою не відрізнятися від інших. А інколи — продемонструвати, наскільки «я крутий». Розпивання пива відбувається на вулиці, вдома у знайомих і супроводжується іншими не менш огидними «ласощами» — тютюном, наркотиками і більш міцним алкоголем.

Віртуальний світ...

Ще однією втіхою для підлітка є віртуальний світ, де йому дозволено все, що душа забажає, не виключаючи і заборонене. Різні гаджети, комп'ютери супроводжують нас скрізь і є найбільш доступним і масовим джерелом інформації. А в Інтернеті завжди є «пожива» для роздумів і цікавих спостережень.

По суті соціальні мережі — Вконтакті, Instagram, Twitter, Однокласники — провокують підлітків взяти до рук пляшку. Адже в різних тематичних «пабліках» можна знайти і фото, і тексти пісень, і «чорні» анекдоти, де культивується нездоровий спосіб життя й аморальні речі. А скільки поганих персонажів в популярних серіалах та фільмах! Вони стають кумирами багатьох підлітків. Що можна очікувати згодом, після такої обробки?

Реклама...

Однією з головних причин поширення пива серед підлітків справедливо вважають рекламу. Механізм її впливу на людину грунтується на позитивних емоціях. Реклама створює атмосферу «розслабленості» і «безпеки». Щоб отримати прихильність глядача, ролики насичують красивими картинками: знамениті люди, чудові пейзажі й атрибути багатства... Все це закликає людину приєднатися до такого життя й уподібнитися герою — сильному і впевненому в собі. Саме цей фактор враховують рекламодавці при розробці ролика. Рекламований товар подається як вирішення всіх проблем, тому «якісний вплив» на споживача забезпечено.

Як вберегтися?

«Якщо підлітка повсюди оточує прихована або явна пропаганда пива, як же вберегти свою дитину від цієї всепоглинаючої ями загибелі?» — запитаєте ви.

Кожен підліток — це нерозкрита квітка, яку необхідно плекати, поливати й удобрювати, щоб незабаром вона радувала око батьків, вчителів і простих перехожих. Тільки любов і ласка врятують й урезонять підлітка, який ще повністю не сформувався, не надбав необхідних знань і не виробив принципів. Отже, перш за все — виховання у сім'ї. Також слід проводити виховні бесіди про користь тверезості і шкідливість алкоголю в школах.

Звернення до кожного

Хіба ти хочеш мати цілий букет хвороб у майбутньому: ожиріння, жовчнокам'яну хворобу, гастрит, виразку шлунка? До того ж товариство такого «друга» як алкоголь заважатиме твоєму кар'єрному зростанню. А така бажана повага так і не кивне тобі головою.

«Я живу тверезо». Ця фраза дуже коротка, але чомусь іноді її складно сказати.

А ти не бійся труднощів, іди вперед і пам'ятай: хмільне надає «крутизни» лише на деякий час. У той час як тверезість дозволить тобі залишити позаду всіх «місцевих авторитетів» на довгі роки, заробити повагу та думку про тебе як про сильну духом людину.

Сакурова Маргарита

Опубліковано: 20 липня 2016 р.

Переклад з російської: Олександр Почекета

Можливо, Вас також зацікавить:

24 грудня 2016, Вінниця: Радіопрограми: Віктор Анатолійович Долецький

28 квітня 2016, УКРАЇНА: ВІДЕО: Молодь під загрозою! Рекламу пива хочуть повернути!

11 квітня 2016, Львів: ВІДЕО: Діти України за тверезість!

8 квітня 2016, Винники, Львівська область: ВІДЕО: Черговий алкорейд: місто Винники

23 березня 2016, УКРАЇНА: Звернення до депутатів Верховної Ради