Офіційний сайт руху

Нове покоління підприємців: «патріотична» маніпуляція

Футболки з гербом України, жовто-блакитні паркани та вивіски магазинів, наліпки українських орнаментів на автомобілях і... «патріотичне» пиво. Це, на жаль, не вигадка жовтої преси, а новітня проблема в Україні, що руйнує всі межі здорового глузду.

Вявляється, «найкреативніші» підприємці живуть на Україні, адже саме тут випустили вже не один сорт «патріотичного» пива. Найпопулярнішими з них стали «витвори мистецтва» від оболонівської та калуської броварень.

Думки черкащан щодо цього не дуже різняться. Переважна більшість вважає, що «патріотичне» пиво — найбезглуздіша вигадка підприємців.

— Нам треба визначитися, що ми пропагуємо. Я не помічала ні фітнес-клубів, ні фруктових соків з патріотичними лозунгами. Страшно навіть уявити, яку націю виховає «патріотичне» пиво, — говорить черкащанка Олена, студентка 3 курсу ЧНУ ім. Богдана Хмельницького.

87% опитаних мною респондентів вважають пиво з патріотичним нахилом якимось безглуздим жартом або ж жахливою ідеєю маніпулювати людьми.

— Моя думка стосовно таких назв однозначна — це просто вишиватизм головного мозку, — зізнається уманчанка Власюк Наталія.

Адже й справді, пиво вважається небезпечнішим навіть за горілку. Це така собі бомба уповільненої дії, яка знищує людину зсередини у всіх сенсах цього слова. В першу чергу страждає організм людини, її здоров’я та самопочуття. Пиво знищує мозок людини, не лишаючи шансу на відновлення втрачених клітин. Також пиво вбиває людину духовно. Чому б інакше особі, яка випила 100 грамів алкоголю, поліція забороняла сідати за кермо? Спеціалісти запевняють, що навіть 50–100 грамів послаблюють здатність оцінити швидкість руху зустрічного автомобіля. Очі повільно реагують і з затримкою переходять на різні види освітлення, водій може переоцінити свої можливості і неправильно розрахувати відстань. Тому думка про те, що «патріотичні напої» — це лише спосіб маніпуляції людством, не потребує більше ніяких аргументів.

Та протягом опитування трапляються й ті, кому пиво з червоними орнаментами та проукраїнськими гаслами здається кроком вперед. Це не безнадійні алкоголіки, а просто люди, яким не до кінця зрозумілий замулений сенс такого ходу.

В свою чергу, патріоти не на словах, а ділом, а саме деякі учасники АТО, з якими мені вдалося поспілкуватися, вважають, що патріотичним має бути не пиво, а розум. Проте розум, до якого потрапляє алкоголь — це вже не особистість, а просто лялька, якою будуть грати маніпулятори на свою користь. Тож чи потрібно це нам?

Надія Нестеренко,
лауреат Всеукраїнського літературного конкурсу
«Ми за тверезе життя!»
у 2015 році.

PS

Оскільки таке штучне поєднання історичних понять з алкоголем справляє враження про невід'ємність вживання алкоголю у культурі України (а це може викликати збільшення вживання алкоголю з усіма негативними наслідками), необхідно покласти край цьому ганебному явищу!

Рух «Твереза Україна» направив звернення до депутатiв Верховної Ради України щодо заборони використання у назвах і рекламi алкогольних виробiв патріотичної символіки, а також понять, що характерні для української культури, історії, в тому числі місць історичних подій, історичних постатей тощо.

Опубліковано: 7 листопада 2015 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

21 січня 2020, Надвірна, Івано-Франківська область: Основи здоров’я українського війська

17 січня 2020, , Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові

15 січня 2020, , Черкаська область: Уроки тверезості в Драбівському районі