Офіційний сайт руху

Міф: спирт успішно застосовується у медицині

Про застосування алкоголю у медицині.

У деяких «популярних» виданнях можна прочитати: «У лікувальній практиці алкогольні вироби застосовуються в наступних випадках: при порушенні харчування і пригніченні травної функції, при елементарній дистрофії, гіпо— і авітамінозах; у період видужання, після перенесених інфекційних захворювань; при шоку, непритомності й гострій судинній слабості; при травмах, що супроводжуються різкими болючими відчуттями; при тривалому змушеному перебуванні на холоді; при загальному важкому стані...»

Ще в 1915 році Пироговський з'їзд російських лікарів виніс спеціальне рішення, що немає жодного захворювання, при якому сучасні ліки не діяли б краще, швидше, ефективніше й безпечніше, ніж алкоголь. Немає такого захворювання, перебіг якого не погіршилося б від його вживання. Тому спиртне повинне бути повністю виключене з лікувальної практики!

У зв'язку з тим, що про алкоголь як про лікувальний засіб дотепер поширюється багато брехливих суджень, постараємося висвітлити питання більш докладно: алкоголь є лише розчинником та консервантом у лікарських засобах і так званими «лікарськими» властивостями не володіє. Крім того, корисна дія ліків, виготовлених на спирту, зводиться нанівець дією алкогольної отрути.

Важко знайти більше зло, ніж алкоголь, що так завзято й безжалісно позбавляє здоров'я мільйони людей, так різко руйнує всі тканини й органи, приводячи зрештою до ранньої смерті. Тяжкі наслідки споживання алкоголю наступають не відразу. Хвороба підсилюється поступово, і навіть тоді, коли хворий гине, причину пояснюють чимось іншим.

Тому далеко не всі, а можливо, навіть ніхто із хворих, що занедужали з вини алкоголю, не розуміють, у чому причина їхньої важкої хвороби. Про це краще всіх знають хірурги й патологоанатоми.

Який би розділ медицини ми не взяли, які б захворювання, ушкодження або травму ми не стали вивчати, ми відразу ж побачимо, що алкоголь у ряді випадків відіграє основну роль у розвитку того чи іншого патологічного процесу.

Джерела інформації:

Углов Ф. Г. Правда и ложь о разрешённых наркотиках.

Углов Ф. Г. Ломехузы.

Карпачёв Д. А. Правда и ложь об алкоголе.

Опубліковано: Листопад 2006 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

21 січня 2020, Надвірна, Івано-Франківська область: Основи здоров’я українського війська

21 серпня 2019, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область: Зустріч у Кам'янці-Подільському

20 серпня 2019, Хмельницький: Лекція у Хмельницькому військовому госпіталі

26 березня 2019, Черкаси: В здоровому тілі — здоровий дух