Офіційний сайт руху

Літературний конкурс «Ми за тверезе життя!» (2014)

Конкурс «Ми за тверезе життя!» — це всеукраїнське літературне змагання серед школярів та старших учасників, який має на меті розповсюдження тверезих переконань серед дітей та молоді, утвердження в суспільстві тверезого способу життя. Своїми враженнями про другий літературний конкурс «Ми за тверезе життя» ділиться член журі конкурсу Марія Караван.

Знову, як і торік, з метою тверезницького виховання молодого покоління, а також позитивного інформаційного впливу на суспільство Всеукраїнським громадським рухом «Твереза Україна» спільно з Київською міською організацією Товариства тверезості та здоров'я було проведено Літературний конкурс «Ми — за тверезе життя». Найголовнішими цінностями конкурсу є власне сама тверезість і саме тверезе життя. Його учасниками стали мешканці 50 міст, 18 селищ міського типу та 143 сіл. Всього надійшло 560 (!) робіт від 532 учасників із 14 областей, міста Києва та АР Крим.

Дуже радісно від того, що наша Хмельницька область, як і торік, за кількістю учасників і робіт була серед найкращих. Тепер ці кращі твори вміщені у збірнику творів «Ми — за тверезе життя» (Київ, 2014) та нагороджені цінними призами. Окрім цього, всі переможці отримали примірники творів, грамоти та подяки. Активно включилися в конкурс і школярі Тернопільської, Чернігівської, Київської, Вінницької, Одеської областей.

Було дуже непросто членам журі визначити кращих, бо твори були щирі, хороші, найрізноманітніших жанрів і стилів: вірші, оповідання, казки, новели, есе… Школярі серйозно розмірковують в них про вибір між тверезим і нетверезим життям й аргументовано доводять свою позицію:

«Я щороку пишу листи до Святого Миколая і прошу в нього не сучасний мобільний телефон чи модну сукню, не комп'ютер чи золоті сережки, а миру, здоров'я і щасливого тверезого життя для усіх людей України»

(Белозьорова Вікторія, село Немиринці, Хмельницька область, 7 клас);

«Для чого з екранів телебачення постійно лунає реклама алкогольних виробів? Складається враження, що нам, українцям, без алкоголю не можна уявити свого життя. Чого варта та реклама, коли за святковим столом звучить питання: «А свято де?!» І зразу пропонується відповідь: «Свято є!!!»

(Назарук Ольга, село Юрівка, Вінницька область, 9 клас).

«На мою думку, без алкоголю ми могли б позбутися багатьох проблем, що нас оточують. Життя і так коротке, щоб псувати його алкоголем»

(Яницька Ірина, с. Острів, Тернопільська область, 9 клас);

«Отямся! Ти — людина, ти — нескорений!

Буває різне, але ти… живи!

Иродів «напій», що для смерті створений,

Робив ніщо з твоєї голови…

А ти кохай, момент життя лови!

Й пасткам цього життя не будь впокорений!»

(Мельничук Юлія, м. Шепетівка, 10 клас).

У творах учасників конкурсу неодноразово згадуються ці пастки — і погіршення здоров'я, і нещасні випадки, і злочинність. А скільки страждань зазнають діти, якщо хтось у сім'ї живе нетверезо!

Серед переможців конкурсу виявилися й школярі Славутчини: Нікітюк Ярослава, с. Головлі, 6 клас (І місце), Білякевич Ірина, с. Малий Скнит, 9 клас; серед старших учасників конкурсу — Ярмолюк Віта Олександрівна, с. Малий Скнит. Отож, їм було вручено заслужені нагороди. Вручаючи диплом і призи у Головлях, голова Славутської міськрайонної громадської організації «Твереза Славутчина» А.І. Почекета підкреслив: «Зважаючи на значну кількість учасників і широку географію конкурсу, хочеться сподіватись, що тверезість посяде належне їй місце у державній системі навчання та виховання. Вчителі, вихователі, а в першу чергу — батьки, щиро бажаючи щастя і здоров'я своїм дітям, робитимуть усе від них залежне, аби життя їхнє було розумним, цікавим й головне — тверезим».

Марія Олександрівна Караван,
член журі конкурсу,
м. Славута, Хмельницька область.

Опубліковано: 2014 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

22 січня 2020, Білі Ослави, Івано-Франківська область: Що таке тверезість: урок у Білоославській школі

21 січня 2020, Чорний Потік, Івано-Франківська область: Урок «Що таке тверезість і навіщо вона потрібна»

19 січня 2020, Львів: Покажемо світу що ми гаряча нація!