Офіційний сайт руху

Проект «Бізнес за тверезість!»

Ініціатива «Бізнес за тверезість!»

Всеукраїнський громадський рух «Твереза Україна» запрошує соціально-відповідальні компанії приєднатися до ініціативи «Бізнес за тверезість!»

Ініціатива «Бізнес за тверезість!» стартувала в травні 2010 року і має безстроковий характер. Цілі ініціативи — об'єднання досвіду українського бізнесу в пропаганді тверезого здорового способу життя; допомога співробітникам компаній в позбавленні від шкідливих звичок — вживання алкоголю і куріння.

Ініціатива розрахована на соціально-відповідальні компанії, які дбають про моральне і фізичне здоров'я своїх співробітників, сприяють розвитку їх творчого потенціалу. Погодьтеся: рішення — і в житті, і на роботі — потрібно приймати швидко, свідомо, тверезо.

Щоб приєднатися до ініціативи «Бізнес за тверезість!», підготуйте текст, що розкриватиме традиційність тверезого способу життя для Вас і співробітників Вашого підприємства, і напишіть нам за адресою e-mail

 

Чому ініціатива важлива для суспільства?

Кожній людині, що вирішила змінити своє життя на краще, наприклад, позбутися шкідливих звичок, важливо мати позитивний приклад перед очима. А що може бути кращим, ніж здорові, талановиті в житті і на роботі, творчі люди — співробітники успішної компанії?

Питання «Пити чи не пити?» — вже не особиста справа кожного.

За останні 20 років вживання алкоголю перетворилося на трагедію національного масштабу. Щорічно від отруєнь виробами з етилового спирту в Україні вмирає понад 40 000 чоловік. Ще близько 300 000 щороку вмирає внаслідок хвороб, викликаних так званим «помірним» споживанням алкоголю впродовж 5-15 років. Не витримують серце, печінка, судини, мозок... Алкоголь руйнує всі системи організму, знижуючи якість життя і зменшуючи його тривалість на 15-20 років. А батьки, навіть якщо вживають рідко, ризикують здоров'ям своїх майбутніх дітей.

В останні роки рівень споживання алкоголю в Україні настільки високий, що вчені стурбовані загрозою виродження нації вже через 20-30 років.

 

Чому тверезий спосіб життя співробітників важливий для бізнесу?

Майстерність пропивается. За оцінками вчених, людина, що випила 20 г вина, позбавляє себе можливості творчо мислити на 18-20 днів. Постійно знижуються розумові здібності. У тих, хто п'є тривалий час, а тим паче у алкоголіків помітно зменшується об'єм головного мозку.

Сп'яніння — головна причина травм на роботі.

Похмілля — головна причина прогулів. Середній «помірно питущий» співробітник не здатний працювати 15-20 днів в році.

Споживання алкоголю знижує продуктивність праці в середньому на третину навіть на другий-третій день після свята.

Всього 25 грамів горілки погіршують запам'ятовування на 60-70%.

Прийом 60 грамів горілки знижує силу м'язів приблизно на 17%...

Що таке «Твереза Україна»?

Всеукраїнський громадський рух «Твереза Україна» створено у квітні 2007 року шляхом об'єднання ініціативних людей і регіональних тверезницьких організацій.

У 2008-2009 роках основними напрямками діяльності організації були збір і поширення тверезницької інформації, підготовка фахівців збереження тверезого способу життя, підготовка і видання спеціалізованої літератури.

У 2010 році акцент в діяльності «Тверезої України» зміщено на формування тверезницьких клубів по всій країні, участь у розробці державної антиалкогольної політики, об'єднання в єдину силу мільйонів живуть тверезо українців.

Наша мета — твереза Україна до 2015 року. Під цим ми розуміємо рівень споживання алкоголю, що не перевищує 3-4 літра на душу населення (т. тобто в 6 разів менше, ніж у 2007-2009 роках). Нагадаємо: саме таким був рівень споживання в нашій країні у другій половині XIX століття, ще меншим він був з 1915 до 1960 року. Міф про пияцтво слов'янських народів «у всі часи» навмисне створили виробниками алкоголю!

Детальніше про принципи руху «Твереза Україна» читайте тут.

Чим «Твереза Україна» може допомогти на етапі впровадження тверезого стилю роботи і життя в компанії?

Інформаційна підтримка: надання друкованих та відеоматеріалів про тверезість, розробка та видання буклетів про тверезий спосіб життя спеціально для Вашої компанії.

Проведення лекцій для співробітників про вплив алкоголю і тютюну на здоров'я людини, економіку підприємства і країни.

Проведення 5-7 денних тренінгів щодо позбавлення від шкідливих звичок — вживання алкоголю і куріння (без відриву від виробництва; за методом Г.А. Шичко, ефективність 90%).

Учасники ініціативи «Бізнес за тверезість»

1. Інститут південного овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук

Інститут південного овочівництва і баштанництва Української Академії Аграрних Наук створений на базі Херсонської селекційної дослідної станції баштанництва (ХСДСБ), яку було засновано в 1969 році у м. Гола Пристань.

Інститут південного овочівництва і баштанництва

На сьогоднішній день Інститут південного овочівництва і баштанництва є головним галузевим науковим закладом з розв'язання проблем розвитку баштанництва в Україні. На базі інституту створено понад 50 сортів баштанних культур, з яких до державного Реєстру сортів рослин України внесено 19 сортів кавунів, 7 — динь, 7 — гарбузів, 2 — кабачків і патисонів — 2. Також Інститут активно допомагає виробникам продуктів овочівництва і баштанництва реалізовувати свою продукцію.

В Інституті працює вісімдесят вісім осіб, з яких 51 науковий співробітник. У середовищі Інституту існує розуміння, що алкоголь і наука — речі несумісні. Наукові секретарі Інституту крім курсів підвищення кваліфікації молодих науковців організовують пікніки на узбережжі Чорного моря та в інших місцях, де діляться своїми досягненнями та досвідом у галузі овочівництва та баштанництва. Замість традиційного в південних краях «напою» для відпочиваючих — пива, компанія молодих вчених дегустує свіжі плоди кавуна і дині різних сортів. Іноді Інститут відвідує головний лікар місцевої лікарні Качан Олександр Михайлович, детально роз'яснює результати споживання алкоголю та тютюнопаління і той факт, що ефективність роботи співробітників Інституту безпосередньо залежить від цих речей. Так само головлікар не упускає можливості згадати, що 4-5 сигарет в день забирають півгодини трудового часу, і що в масштабах року це дуже суттєвий обсяг неефективно використаного часу.

У практиці Інституту було декілька випадків, коли серед ненаукового персоналу виявляли працівника в нетверезому стані. Застережні заходи не змушували себе довго чекати, — людину штрафували і попереджали, що в разі повторення подібного його чекає звільнення з відповідним записом до трудової книжки. Така позиція дала свої позитивні результати.

Окремо слід зазначити, що вчені Інституту овочівництва і баштанництва навчилися отримувати спирт з кавунів і динь, але не для того, щоб труїти людей: було вирішено використовувати його в якості біопалива. Також в даний час ведеться розроба інвестиційного проекту з отримання біоетанолу з нетоварної і нереалізованої продукції баштанних культур.

Інститутом ведеться робота зі створення знаку для товарів і послуг «Херсонський кавун».

Завдяки науковій роботі, ентузіазму і тверезій атмосфері співробітники Інституту щорічно радують простих громадян все новими і новими сортами динь і кавунів.

Інститут південного овочівництва і баштанництва

Інститут південного овочівництва і баштанництва

Ресурси організації:
http://arbuz.org.ua
www.ipob.org.ua
www.irrigation.org.ua

Контактні телефони:
097-867-67-67, 099-665-55-44, 063-644-33-33, 05539-26359, 05539-26322.

Електронна пошта: admin{at}arbuz.ks.ua

2. Виробниче підприємство «Мебітар»

Виробниче підприємство «Мебітар»

Виробниче підприємство «Мебітар»" було створене у 2000-му році на базі ВАТ «Білоцерківмеблі». З початку підприємство «Мебітар» займалося виробництвом меблів та паперових упаковок для будівельних сумішей, але згодом перетворилось на сучасну багатопрофільну компанію, яка стала виробляти надійні металопластикові конструкції (вікна, двері, вітражі, балкони, жалюзі, ролети) та меблі (величезну кількість моделей можна побачити в салонах ТОВ «Мебітар»).

Впродовж десяти років плідної праці на вітчизняному ринці ТОВ «Мебітар» заслужило ім'я надійного партнера та якісного виробника, про що свідчить велика кількість відзнак та нагород, а головне — каталог продукції: м'які та корпусні меблі (спальні, кухні, столи та стільці, вітальні, офісні меблі, матраци).

Директор ТОВ «Мебітар» веде тверезий спосіб життя, саме тому на підприємстві впроваджена твереза корпоративна етика (корпоративний етичний кодекс). На території підприємства заборонено паління тютюну та вживання алкоголю. Недотримання цих норм впливає на розмір заробітної плати працівників (на 300 гривень менше). При наймі на роботу керівництво надає перевагу спеціалістам-тверезникам, які в подальшому всіляко заохочуються. Раз на тиждень директор підприємства ТОВ «Мебітар» займається громадською роботою (читає лекції з собріології, бере участь в громадському житті міста), тому можна вважати, що підприємство є спонсором громадської діяльності, оскільки на цілий день «жертвує» своїм керівником.

Сайт підприємства:
http://mebitar.com/

Телефон/факс:
0(4563) 5-10-40 — Виробниче підприємство «Мебітар-вікна»
0(456) 39-21-39 — Магазин меблів «Мебітар»
0(456) 39-26-38 — Меблевий магазин «на Гоголя»
0(456) 33-67-33 — Виробниче підприємство «Мебітар-пак»

Поштова адреса: 09107 Україна, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Гоголя, 19

Электронная почта: office{at}mebitar.com

3. Міжнародна Фінансова Ліга

Інформаційний Портал «Міжнародна Фінансова Ліга» — це Інтернет-ресурс, який:

Міжнародна Фінансова Ліга

  1. Стежить за фінансово-економічною ситуацією в світі і надає завжди найактуальнішу інформацію у вигляді підбірки новин.
  2. Надає якісні аналітичні статті та огляди.
  3. Вивчає фінансові інститути, інструменти та продукти і дає щодо них практичні рекомендації та висновки.
  4. Анонсує події та заходи у фінансовому світі.
  5. Надає можливість зареєстрованим користувачам ресурсу вести діалог між собою на теми, що їх цікавлять, знайомитися між собою, знаходити корисні контакти і зв'язки.

Керівництво проекту Міжнародної Фінансової Ліги підтримує проект «Бізнес за Тверезість» з кількох причин:

Перша — керівники проекту самі ведуть тверезий здоровий спосіб життя і на власній «шкурі» усвідомлюють усі переваги такого способу життя.

Друга — керівники проекту усвідомлюють, що бізнес повинен вестися на тверезу голову, в іншому випадку буде страждати і сам бізнес, і його учасники.

Третя: п'яна, здеградована і вимираюча країна — чи то Україна, чи Росія, чи будь-яка інша — у всіх аспектах є безперспективною.

http://finliga.com/

4. Центр вивчення генеалогії «Пращур»

Центр вивчення генеалогії «Пращур»

Компанія «Пращур» з 2008 року займається вивченням родоводів та історії сімей. Ми надаємо весь спектр послуг, пов'язаних з генеалогією — від пошуку втрачених фактів до друку родових плакатів.

Центр вивчення генеалогії «Пращур» проводить два напрямки роботи:

  1. Безкоштовні майстер-класи та генеалогічні вечори з ціллю популяризації генеалогії серед населення як духовного хобі, для відродження сімейних цінностей.
  2. Надання всього спектру послуг з генеалогії: пошук інформації в архівах, побудова родового дерева та надання консультацій з генеалогії.

Звернувшись до нас, Ви поринете у цікавий світ своїх пращурів.

Ми активно підтримуємо тверезий спосіб життя — як власним прикладом, так і благодійною допомогою громадським організаціям за тверезість: “Твереза Вінниця” та “Вінниця бігаємо разом”.

Одне з наших переконань: Тільки твереза людина може знайти своє хобі та призначення в житті.

Наш сайт: http://prashhur.com/

Адреса: м. Вінниця, вул. Поліни Осипенко, 9, оф. 102

Електронна пошта: prashhur{at}gmail.com

Skype: doletskiy_viktor

Телефони:
+38 (063) 141-76-02
+38 (097) 705-01-24
+38 (0432) 50-84-70

Опубліковано: 2011 р.