Офіційний сайт руху

Маніфест тверезості


Твереза людина — щаслива сім'я.
Тверезі діти — здорове суспільство.
Тверезий народ — світле майбутнє!

Тверезість належить до природних якостей людини, сім'ї, суспільства. І це не тільки свобода від алкоголю та інших наркотиків. Це ще й збереження чистоти серця, чистоти розуму від поганих помислів і вчинків; спроможність дивитися на світ світлими очима. Тверезість забезпечується, в першу чергу, свободою від стереотипів про необхідність алкоголю, тютюну чи інших наркотиків в нашому житті.

Всеукраїнський рух «Твереза Україна» — це об'єднання людей та громадських організацій, які усвідомлюють критичний стан нашого наркотизованого суспільства і працюють заради утвердження і збереження тверезого способу життя.

Рух «Твереза Україна» є позаполітичним (не підтримує будь-які політичні партії і не закликає до супротиву державній владі), позарелігійним (не торкається питань релігії) і некомерційним (не має на меті отримання прибутку).

Тверезницький рух пропагує, але нікому не нав'язує тверезий світогляд. Метод тверезницького руху — просвіта, тобто надання науково обґрунтованої інформації про тверезість та її антиподи: алкоголь, тютюн та інші наркотики.

Кожна людина має право отримати правдиву інформацію про тверезість та одурманювання, щоб мати можливість зробити свідомий вибір: на користь здорового і тверезого, або ж нездорового і нетверезого життя.

Вживання алкоголю і тютюну несумісне з повноцінним життям здорової людини. Алкоголь і тютюн руйнують сім'ї, підривають суспільні стосунки і є основними причинами деградації нації.

Тверезий світогляд, при якому природний, тверезий стан особистості усвідомлюється як одна з найголовніших людських цінностей, — єдина альтернатива запрограмованості на вживання алкоголю чи тютюну.

Тверезе застілля, тверезе повсякдення і тверезі свята — це набагато краще, ніж регулярне самоотруєння й злочинні ритуали алкогольного застілля, під час яких у свідомість дітей закладається хибний образ щасливого проведення часу.

Особистий приклад кожного переконаного тверезника, його тверезе життя — ось міцний фундамент, на якому ґрунтується могутній тверезницький рух, з якого розпочинається відродження України.

Учасником тверезницького руху є кожен, хто живе тверезо і, маючи тверезий світогляд, не допускає «пригощання» алкоголем чи тютюном інших людей. Кожен, хто щиро прагне відновлення в нашому суспільстві свідомої тверезості і готовий діяти в цьому напрямі: в першу чергу — особистим прикладом, а також роз'ясненням, переконанням, професійним проведенням тверезницьких заходів, створенням і розповсюдженням грамотної тверезницької інформації.

Кожен учасник тверезницького руху може мати власні політичні, релігійні та інші переконання, але при цьому не нав'язує їх іншим. Політичні чи релігійні погляди окремого тверезника не можуть вважатися офіційною точкою зору тверезницького руху.

Кожен учасник тверезницького руху сам, відповідно до своїх здібностей та бажань, обирає напрям і види своєї тверезницької діяльності. Але найголовніше, чим ми можемо і повинні займатися — це доносити тверезницьку ідею до свідомості найбільш розсудливих і відповідальних людей, здатних позитивно впливати на суспільство.

Необхідно також пропонувати молодим людям, яких ще не торкнулася алкоголізація, частіше розмірковувати про ту чітку межу, яка існує між тверезістю та одурманюванням. Це набагато ефективніше, ніж спроби переконувати жити тверезо людину, яка вже знаходиться у психологічній залежності від алкоголю або тютюну.

Більш того, люди, які звикли до тверезого оточення і тверезого життя з дитинства, завжди будуть більш здоровими та щасливими, а також більш цінними для суспільства, ніж з ранніх років знайомі з алкоголем. Саме тому необхідно тверезо виховувати дітей, не забруднюючи їх чисту свідомість алкогольними звичаями та алкогольними установками.

Дуже важливо, щоб тверезість несли в народ педагоги і медики, працівники культури, представники місцевої влади. А також люди інших професій, до яких йдуть за порадою, за допомогою, яким довіряють. Такі люди повинні своїм особистим прикладом вчити тверезому життю молодь. Уся система виховання підростаючого покоління повинна бути направлена на формування здорового суспільства з міцним імунітетом проти будь-якого одурманювання.

Необхідно вберегти молоде покоління від штучно створеної «привабливості» отрути, навчити їх не спокушатися, а в разі потреби — свідомо протистояти всіляким розтліваючим впливам.

Тому ми звертаємося, в першу чергу, до найбільш свідомих членів нашого суспільства — соціально активної молоді, небайдужих батьків, педагогів, медичних працівників, державних службовців та народних обранців: не залишайтеся байдужими!

Долучайтеся до руху «Твереза Україна»!