Офіційний сайт руху

День міста у Житомирі

6–9 вересня 2012 року

Житомир

день міста, акція, свято, тверезість.

В День міста активісти ЖОГО «Тверезий Житомир» поширювали інформацію про алкогольно-наркотичний геноцид нашого народу в той час, як інші люди цинічно споювали житомирян.

Цього року святкування Дня міста Житомира було як ніколи масштабним і продовжувалось 4 дні. Почалися заходи в четвер, 6 вересня, і закінчились в неділю, 9 вересня.

Програма святкування Дня міста була поділена на блоки: історичний, культурно-музичний, багатонаціональний, творчий, здоровий, спортивний, кулінарний, квітучий. На території майже всього центра Житомира проводились різні конкурси, фестивалі і концерти. Житомирська обласна громадська організація «Тверезий Житомир» в рамках благодійного оздоровчого проекту «Майстерня здоров'я» (відносився до здорового блоку програми святкування) спільно з Обласним медичним центром здоров'я і спортивної медицини провела ряд інформаційних акцій, метою яких було поширення наукової інформації про алкоголь та інші наркотики, а також про переваги тверезого способу життя.

Окрім ЖОГО «Тверезий Житомир» в проекті брав участь цілий ряд громадських і державних організацій. За 4 дні свята було дуже багато як позитивних моментів, так і негативних. Варто відмітити прекрасно організоване свято морозива, а також роботу громадської організації «АСЕТ», яка, окрім всього іншого, розробила і поширювала буклет з науковою інформацією про алкоголь. Дуже важливо, що дана інформація подавалась з точки зору тверезості, а не міфічного «культурного помірного вживання». Як завжди, вразила абсурдність організаторів, які на фоні акцій, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, організовували такі заходи як «Шашличний фестиваль» та «Поліське весілля», де рікою лились алкогольні вироби. Особливо дивує чергове бажання деяких людей нав'язати думку, нібито 12-14% алкогольний розчин, який чомусь назвали «медовуха» — це і є традиційний слов'янський напій. Насправді будь-якій розумній людині, яка розбереться в історії слов'ян, відразу стане зрозуміло, що медовухою на Русі називали напій, який робили

з теплої джерельної води, меду і трав. І він був безалкогольний. А «Шашличний фестиваль» взагалі-то потрібно було назвати «Пивний фестиваль», бо та величезна кількість пива, яка була поглинута людьми, відсунула на задній план шашлики!

Таким чином, на майданчику біля ЦУМа ЖОГО «Тверезий Житомир» було організоване «містечко тверезості». Там були розміщені банери, плакати, встановлені інформаційні стенди, роздавались листівки і газети з інформацією про алкоголь та інші наркотики, яку так ретельно від людей приховують виробники цих речовин. Також було розповсюджено декілька сотень листівок в парку ім. Гагаріна. Дуже порадувало те, як тепло і з підтримкою сприймали активістів прохожі і відпочиваючі.

Шокує той факт, що в одному районі міста волонтери різних громадських організацій намагаються донести людям інформацію про тверезий здоровий спосіб життя, а в іншому деякі люди «дегустують» на камеру ТБ «якісний» 40% розчин етилового спирту, тобто горілку. Про яке відродження здоров'я нації може йти мова, якщо на таких заходах відкрито пропагують алкоголь?

Павло Коваль