Протягом вересня у школах м. Южне (Одеська область) проводилися антиалкогольні тренінги для учнів старших класів. Аналогічні заходи було організовано і для умовно засуджених у тренінговій залі центру соціальних служб.
Тренінги проводили Койса С.Ф. — керівник ГО «МЦР» в м. Южне та провідний спеціаліст міського ЦСССДМ м. Южне Яна Володимирівна Смирнова. З умовно засудженими робота велася за сприяння Южненського міського підрозділу кримінально-виконавчої інспекції, очолюваного старшим лейтенантом внутрішньої служби Шевченко В.С.
У день відмітки умовно засуджених — перший понеділок місяця — я сидів у кримінально-виконавчій інспекції, роздавав газети і мотивував до участі у тренінгу.
Скелет тренінгу:
- «Мозковий штурм»: які почуття викликає у вас п'яна людина? Обговорення. Робимо висновок — людина під впливом алкоголю викликає негативні емоції.
- Гра «Машина часу». Суть гри: ведучий пропонує двом-трьом учасникам сісти в машину часу (закрити очі) і переміститися спочатку на 5, пізніше на 15 років у майбутнє. Учасники після кожного разу розповідають, де вони в цей момент (школярам років 20-22 і вони, як правило, навчаються, пізніше їм по 40 і у них сім'я, діти, позиція...) Після гри ведучий дякує і питає: «А хто з вас мріє про те, що прокинеться у порожній брудній квартирі з сопляшниками (собутильниками), чи з дружиною або чоловіком-алкоголіком, або просто де-небудь на звалищі, і поспішає збирати пляшки або метал — і йде здавати? Або в смітниках риється... А на жаль, згідно зі статистикою (якщо нічого не зміниться), з вашого класу до 40 років як мінімум одна людина помре від алкоголю, а троє стануть алкоголіками». Як правило, дітей це змушує замислюватися. Я, звичайно, бажаю їм змінити статистику — адже все у них в руках.
- Ділимо клас або учасників на 2 команди і уявляємо, що ми всі — учасники «крутої» вечірки. Одна команда розповідає, що хорошого ми можемо отримати від цього «заходу», а інша — що поганого. Ну і, природно, негативних моментів на порядок більше. Після цього одні повинні довести, що доводи суперників — це міф. Перемагають НАШІ.
- Рольова гра «Як відмовитися, якщо запропонували випити» з наступним обговоренням (які доводи були переконливими, а які не дуже).
Все це було розбавлене роликами і демотиваторами про тверезість. Наприклад, демонструвався «орден» Петра I за пияцтво, 8 кг, який треба було носити 7 днів (тренінг для умовно засуджених в ЦСССДМ).