Офіційний сайт руху

Тверезницькою просвітою по легальних наркотиках

13–15 листопада 2012 року

Сімферополь

«Тверезий Крим» бере участь у заходах, спрямованих на боротьбу з легальними наркотиками.

За один тиждень «Тверезий Крим» встиг прийняти участь в двох заходах, направлені на боротьбу з легальними наркотиками: алкоголем і тютюном.

13 листопада в центрі Сімферополя, на перехресті вулиць Пушкіна і Карла Маркса пройшла акція «Світ без наркотиків», ініціатором якої виступив Кримський республіканський центр соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді. Серед учасників були також громадські організації «Тверезий Крим», «Твоя перемога» і «Нове покоління».

Стіл з тверезою літературою користувався особливою популярністю у людей старшого віку, які, з висоти свого досвіду, прекрасно розуміють ті пастки, що розставляє на життєвій дорозі людини «зелений змій».

Серед молодого покоління питаннями тверезості цікавилися переважно дівчата. Декілька сотень екземплярів 4-го номера газети «Твереза Україна» розійшлися досить швидко. Як з'ясував Олександр Поляков, що роздавав газету, найцікавішою статтею номера була визнана біографія Углова, що, по відгуках читачів, «одна коштує десятка томів літератури на дану тему».

15 листопада, в усесвітній день відмови від куріння, пройшов ще один захід, організований Міністерством у справах сім'ї, молоді і спорту АРК, Кримським республіканським центром соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді Центром Здоров'я і низкою громадських організацій: «Тверезий Крим», «Крим без тютюнового диму», «Екологія і Світ».

Арт-інсталяція «Місто мрії» наочно демонструвала ті місця, де з 16 грудня цього року законом України №4844 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» повністю забороняється куріння. До переліку місць, які звільняються від тютюнового диму, входять: кафе, бари, ресторани, зупинки транспорту, дитячі майданчики, спортивні державні і лікувальні установи, підземні переходи тощо. В ході короткої прес-конференції голова громадської організації «Тверезий Крим» Сергій Козуля нагадав, що тютюн є ні чим іншим, як легальним наркотиком, і що куріння — не особиста справа кожного, а суспільна проблема. Той, хто палить, схожий на терориста-смертника — усвідомлено вбиває себе і тих, хто його оточує.

Преса про акцію:

www.blacksea.tv

www.an.crimea.ua

Сергій Козуля

Фото: Юлія Агібалова