Офіційний сайт руху

Пробіжка за тверезість на честь Дня Перемоги у Житомирі

9 травня 2012 року

Житомир

Після перемоги в Великій Вітчизняній Війні п'яна людина була рідкістю в нашій країні. Народ був тверезий в своїй масі, питущих людей недолюблювали, а часто — ненавиділи. Навіть знамениті наркомівські 100 грамів більшість не пила.

З тих пір пройшло немало часу і люди сильно змінили своє ставлення до алкоголю. Нині людина, яка свідомо не вживає алкоголь, насторожує і вважається аномалією. Чому так відбулося?

Зараз алкоголізація суспільства наростає шаленими темпами, але справи наші далеко не безнадійні. В останні декілька років багато людей, і, в основному, молодь, починають замислюватися над реальним станом справ. І починають діяти.

Сьогодні величезна кількість нових і молодих організацій намагаються звернути увагу людей і громадськості на складну ситуацію, пов'язану з тотальною алкоголізацією нашого суспільства. Так і в Житомирі учасники тверезницького руху не сиділи, склавши руки. В рамках Всеукраїнської пробіжки, організованої рухом «Твереза Україна», свою пробіжку здійснила і громадська організація «Тверезий Житомир».

«Тверезий Житомир» був організований зовсім недавно, лише півроку тому. Між іншим, ніякої ініціативи «зверху» не було — тверезі мешканці міста, які не згодні з політикою споювання народу, самостійно створили громадську організацію, що займається отверезненням суспільства, яку очолив найбільш досвідчений в цих питаннях житомирянин Павло Коваль.

Використовуючи наукову базу собріології, науки про тверезість, організація розгорнула свою діяльність. Уже було проведено декілька успішних акцій, викликавши серйозний інтерес громадськості і постійних дописувачів форумів житомирських сайтів новин. Буквально 1 травня була проведена їх попередня акція.

Тверезники почали пробіжку від ТРЦ «Глобал» і закінчили її біля Меморіалу Слави, де був початок параду Перемоги в Житомирі. Перехожі дуже позитивно сприймали кричалки і лозунги учасників пробіжки, а також їх заклики до тверезого життя. Відеокамерами було зафіксовано лише декілька випадків незадоволення, та й ті — не дуже тверезими людьми. Та й критикувати вони бралися тільки після того, як колона досить віддалиться і, за їхніми розрахунками, тверезники їх вже не почують.

Учасники пробігу встигли якраз на початок військового параду біля Монументу Слави. До речі, такі паради в Житомирі — рідкість. Була величезна кількість народу, в основному — молодь. Подивившись парад і дочекавшись проходження святкових колон, активісти «Тверезого Житомира» розгорнули банери і провели агітацію за тверезий спосіб життя, чим викликали величезний інтерес з боку людей всіх вікових категорій. Після закінчення агітації тверезники поклали квіти до Вічного Вогню. В майбутньому «Тверезий Житомир» обіцяє зробити такі пробіжки традиційними і проводити їх в першу суботу кожного місяця.

З кожним днем все більше людей прокидаються від марення, стають тверезими і починають діяти в напрямку отверезнення суспільства.

Іван Мошковський, активіст «Тверезого Житомира»

Фото: «Тверезий Житомир»