Офіційний сайт руху

День здорового способу життя у Білій Церкві

11 травня 2012 року

Біла Церква, Київська область

11 травня 2012 року у місті Біла Церква (Київська область) святкувався День здорового і тверезого способу життя. Спортивні заходи, приурочені до цього дня, співпали з закриттям Спартакіади серед загальноосвітніх навчальних закладів міста, присвяченої Року спорту та здорового способу життя. Заходи проводилися за сприяння Білоцерківського благодійного фонду Костянтина Єфименка, Білоцерківської міської молодіжної громадської організації «Молода Еліта» та Всеукраїнського громадського руху «Твереза Україна».

Починаючи з першої години дня на урочисто прикрашеній Торговій площі, що перед міською радою, звучала спортивна музика. Далі свято розгорталося за наступним планом.

Розпочали святкування Дня здоров'я і тверезості показові виступи представників вуличного спорту: паркура, стрітворкаута.

О 16:30 розпочалася фітнес-зарядка. Далі на імпровізовану сцену були запрошені гості урочистого відкриття заходу. Пролунали привітання від гостей.

О 17:00 відбулася акція «Я за здоровий спосіб життя»: близько 1800 учасників акції одночасно здійняли руки, промовляючи девіз акції:

«Здорова дитина, щаслива родина — успішна Україна»

Тривала спортивно-розважальна програма для всіх бажаючих. Проведено також розіграш благодійної лотереї «За здоровий спосіб життя».

Показовим було символічне знищення пляшки горілки та сигарети учнями на сцені. Вони зробили це закликаючи:

«Не паліть, — просять бронхи і легені, не паліть, будівельники і вчені. Ви здоров'я не цінуєте повсякчас, то ж цигарку забираємо ми від вас».

Організатори свята запропонували закладам торгівлі не здійснювати продаж алкогольних, слабоалкогольних і тютюнових виробів у місті 11 травня, аби дати можливість у першу чергу молоді зрозуміти, що можна проводити свята без цих шкідливих для здоров'я товарів. І це вдалося!

Відбулося урочисте нагородження призерів та переможців Спартакіади з туризму, з легкої атлетики, а також в загальнокомандному заліку.

За словами школярів, які приймали участь в Спартакіаді, вони весь рік жили змагананнями і постійно тренувалися задля досягнення кращих результатів. Безсумнівно, Спартакіада мала позитивний вплив на становлення здорового і тверезого способу життя серед учнів!

Заслуженим майстром спорту О.Шепелем встановлено рекорд України з перетягування одночасно 10 мікроавтобусів. Завершив програму святковий концерт за участю О. Пономарьова, який теж закликав до здорового способу життя власним прикладом.

Під час заходу розповсюджувалася газета «Твереза Україна» та інші тверезницькі матеріали, проводилося анкетування глядачів. Анкетування мало агітаційний характер: людям давали в руки анкети і вони, заповнивши їх, повертали в урну. Вдалось опитати 350 осіб. Із них 344 вважають, що для створення і збереження сім'ї потрібно запроваджувати тверезе життя; 340 вважають, що вживання алкоголю і тютюну заважає дітям рости здоровими і щасливими; 338 підтримали день здоров'я і тверезості; 341 вважає за необхідне обмежити продаж алкоголю і тютюну.

Олександр Свідомий

PS.

Нагадаємо, що за місяць перед проведенням заходу учасникам руху «Твереза Україна» було запропоновано придумати оригінальні гасла за здоровий спосіб життя. На конкурс надійшли наступні віршовані рядки:

  1. Нашу рідну Батьківщину ти в отруту не штовхай! А тверезу Україну дітям нашим передай!
  2. Хто тверезий — той розумний, хто пияк — той полоумний!
  3. В нас щаслива вся рідня, бо тверезі ти і я!
  4. Щастя повну я домівку не міняю на горілку!
  5. Хто тверезий — той здоровий, хто пияк — на розум хворий.
  6. Жінка щаслива і діти — бо покинув я курити!
  7. Досить вже рідню гнобити — починай тверезо жити!
  8. День здоров'я я люблю, Різні вправи я роблю. Обіцяєм завжди ми Буть тверезими людьми.
  9. Я тверезість бережу, Батьківщині цим служу. Сильним родом станем ми Із тверезими людьми.
  10. Я — син свого роду, Вкраїнського народу. Доводжу Цю тезу Здорово і тверезо.

Місто Біла Церква, Київська область:

15 жовтня 2019, Біла Церква, Київська область: Уроки тверезого та здорового життя у Білій Церкві

13–21 липня 2013, Біла Церква, Київська область: Восьмий всеукраїнський з'їзд тверезницького руху, конференція

2013, Біла Церква, Київська область: Науково-практична конференція «Формування тверезого способу життя в сім'ї та суспільстві»

14–22 липня 2012, Біла Церква, Київська область: Cьомий всеукраїнський з'їзд тверезницького руху, конференція

28 квітня 2011, Біла Церква, Київська область: Тверезий погляд на проблему вживання алкоголю