Офіційний сайт руху

Лекція у Хмельницькому військовому госпіталі

20 серпня 2019 року

Хмельницький

Заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Рух «Твереза Україна» пояснив, чому етиловий спирт не є харчовим продуктом.

У Хмельницькому військовому госпіталі відбулася зустріч із заступником голови Всеукраїнської громадської організації «Рух «Твереза Україна» Юрієм Григоровичем Оробцем. Цей захід для військовослужбовців, які перебувають на лікуванні, вдалося організувати за сприяння Відділу взаємодії з військовими капеланами Центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України 20 серпня 2019 року.

Юрій Оробець пояснив, чому етиловий спирт не може бути харчовим продуктом. По-перше, тому що він не зміцнює організм, а навпаки — виснажує і руйнує його.

З їжею організм людини отримує близько 90 видів поживних речовин. Вони можуть бути органічного походження (білки, жири, вуглеводи, вітаміни тощо) і неорганічного (кальцій, фосфор та інші мінерали). Етиловий спирт не є поживною речовиною, тому що він не містить ні білків, ні жирів, ні вуглеводів, ні мінералів, ні вітамінів.

Таким чином думка про те, що алкогольні вироби можуть вважатися харчовими продуктами, є однією з найбільш поширених і небезпечних помилок.

Ще в 1910 році на знаменитому з'їзді, серед делегатів якого було 150 лікарів і вчених медиків, прийняв рішення щодо цього питання:

Харчовим продуктом може бути тільки така речовина, що є абсолютно нешкідливою для організму. Алкоголь же, як наркотична отрута, у будь-яких дозах заподіює людині величезної шкоди; отруюючи й руйнуючи організм, він скорочує життя людини в середньому на 20 років

В 1915 році XI Пироговський з'їзд лікарів прийняв резолюцію:

Алкоголь не можна відносити до поживних речовин, з чим необхідно ознайомити населення.

Кожна людина повинна стати самостійною, тверезомислячою особистістю, отримувати задоволення від самого життя, а не від хімічних речовин. Людина, яка має мету в житті і долає труднощі, вміє і любить вчитися і працювати, вміє спілкуватися і любити, одурманюючих речовин не потребує.

Тому найкращий захист від наркотиків — це виховати себе як особистість. Адже всю відповідальність за своє власне здоров'я і благополучне життя кожен несе сам.

Місто Хмельницький:

8–10 жовтня 2018, Хмельницький: Юрій Оробець зустрівся з військовими Хмельницького

20 лютого 2018, Хмельницький: Лекція про тверезість для військових у Хмельницькому

10 лютого 2017, Хмельницький: Основа здоров'я армії — тверезий світогляд захисника Батьківщини

23 лютого 2012, Хмельницький: Розпочався візит В.Г. Жданова в Україну

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

21 серпня 2019, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область: Зустріч у Кам'янці-Подільському

22–24 липня 2019, УКРАЇНА: «Тверезе Військо» у Чернівцях та Хмельницькій області

17–18 липня 2019, Мукачеве, Закарпатська область: Проект «Тверезе Військо» у Закарпатті