Офіційний сайт руху

Змагання «Кремінь-акватлон» організували тверезники

2 серпня 2015 року

Кременчук, Полтавська область

Завдяки ініціативі КЛБ «Кремінь» та організаторським здібностям двох тверезників у місті вперше відбулися змагання з акватлону.

Учасники плавального етапу перед стартом

Найкращі у жіночому заліку «Кремінь-акватлона»

Усі завершили «Кремінь-акватлон» у піднесеному настрої!

Дата Змагань обрана за календарним принципом (не було накладок з подібними турнірами по Україні) і приурочена до Дня повітряно-десантних військ. Відразу зазначу, що в «Кремінь-акватлоні» взяли участь спортсмени не тільки з Кременчука, а й з Києва, Дніпропетровська, Запоріжжя, Світловодська та Власівки (Кіровоградська обл.).

Суть виклику (або англ. «challenge») — подолати класичну зв'язку 1 км плавання на відкритій воді та 5 км кросу. Плавали в озері Силікатне, а бігали по парку «Комсомольський», який знаходиться в м. Кременчук коло самого Дніпра (район «1-й Занасип»). Одноосібно зробити цю зв'язку наважилось 14 атлетів. Крім того, ще з 14 спортсменів було сформовано 7 повноцінних естафетних команд (один пливе, другий біжить). Безпосередня підготовка до старту в неділю почалась о 7:00 ранку (і знаково збіглась з ритуалом хрещення баптистів все на тому ж озері Силікатне: свято «Іллі»).

Судді, контролери та інші організатори відповідально поставилися до розмітки траси, а також до безпеки учасників. На водоймі курсували два човни, на контрольних точках були розставлені буйки, а по біговому колу чергували контролери і судді-хронометристи. Транзитна зона була оформлена прямо на піщаному пляжі «Силікатного». З 8 до 9 ранку видавались стартові номери та тривало знайомство з учасниками. Перед стартом два Сергія — голова оргкомітету Кірчик та головний суддя Година — перед вишикуваними разом учасниками провели брифінг та ще раз ознайомили спортсменів із правилами проходження акватлону.

О 9:26 з гучним сигналом «стартової пневмо-дудки» усі плавці в організованому порядку відправились у воду, аби здолати перший етап — кілометр плавання на відкритій воді. Тут темп диктували вихованці басейну «Дельфін» (Кременчук) та Євген Келярський (Дніпропетровськ). Очікувано першим два кола по 500 м подолав Михайло Сергійович Король із результатом 12 хвилин 25 секунд. За ним фінішував згаданий вище Женя (13:40) та учасниця естафетної команди «Sport Life T» Тетяна Шевченко (15:18). Треба відмітити, що після водного етапу на перше командне місце реально могли розраховувати відразу 5 колективів, адже їх плавці передали естафету доволі кучно (це видно з фінішного протоколу).

Доволі швидко проплив 1 км і третій індивідуальщик Іван Гурін (м. Київ) з результатом 16:03. Своїм сильним бігом (головне гасло змагань звучало «Пливи стильно, біжи сильно») Ваня дістав Келярського, і на фініші кросу йому не вистачило усього 9 секунд, аби обійти Мишка Короля.

Отже, в індивідуальному заліку золото взяв Михайло Король з загальним часом 35:20, срібло — Іван Гурін (35:29), а бронзу в Дніпропетровськ повіз Євген Келярський (37:43). Інші 11 учасників вклалися в годинний ліміт часу і показали чудову фізичну форму в безперервній зв'язці «плавання-біг».

Щодо естафетних команд, то тут підсумкова розстановка сил після плавання дещо змінилася. Після того, як Сергій Кірчик з результатом 15:54 другим передав чергу Сергію Годині, — останній з найшвидшим біговим темпом наздогнав Сергія Тищенко («Sport Life T») і фінішував з кращим часом в абсолюті — 34 хвилини 8 секунд. Тож золото залишилось в оргкоманді «Кремінь-акватлон», срібло взяли Тетяна Шевченко і Сергій Тищенко (37:47), а бронзу — жіноча команда «Sport Life Y» (Юлія Дубина та Вікторія Гамза, 39:42).

Урочисте нагородження відбулося об 11:30 у неформальній дружній атмосфері на березі озера. Крім індивідуальних та командних нагород по хронометричним результатам, свої грамоти отримали найстарший — Микола Іванович Долотов (1947 року народження, 1 км подолав за 19:06!) та наймолодша — Христина Бочкарьова (Київ) учасники. У номінації «За волю до перемоги» лауреатом став Вадим Колесник (Київ), який спочатку розраховував лише на біг у складі естафетної команди RunLab, але в результаті відважився подолати усю дистанцію акватлону (разом з плаванням) самостійно.

Усі учасники під час нагородження отримали іменні сертифікати з зафіксованими результатами, поздоровили одне одного з новими спортивними здобутками. Трохи втомлені, але радісні і щасливі від активного початку серпня та нових акватлон-вражень, вони благополучно відправилися додому.

Сергій Кірчик

Можливо, Вас також зацікавить:

26 травня 2019, Київ: Заплив «Київ. Шість мостів»

17 листопада 2018, Львів: Забіг «За тверезу молодь!»

8 вересня 2018, Житомир: Веслування на драгон-ботах

24 серпня 2018, Львів: Забіг за тверезу націю

24 серпня 2017, Львів: Забіг за тверезу націю