Офіційний сайт руху

Громадськість обурена пропагандою алкоголю в Донецьку

6 лютого 2014 року

Донецьк

Комісією з питань розвитку духовності, моралі, культури, благодійності та міжнаціональних відносин Громадської ради при ДонОДА було піднято питання про недопущення пропаганди алкоголю в регіоні, чому сприяє захід «День народження формули горілки, культурно підвищуємо градус», який планують провести 9.02.2014 року в парку культури і відпочинку ім. О.С. Щербакова.

Комісією з питань розвитку духовності, моралі, культури, благодійності і міжнаціональних відносин Громадської ради при ДонОДА було піднято питання про недопущення пропаганди алкоголю в регіоні, чому сприяє масовий захід «День народження формули горілки, культурно підвищуємо градус», який планують провести 9.02.2014 року в парку культури і відпочинку ім. О.С. Щербакова.

У зв'язку з цим головою Громадської ради було направлено листи на ім'я Голови ДонОДА Шишацького А.В., а також на ім'я мера донецька Лук'янченка О.О. з проханням вжити термінових заходів і не допустити проведення подібного масового заходу, тому що завдання викорінення пропаганди і вживання алкоголю в нашому суспільстві вимагає особливої уваги.

Не пиття алкоголю, а тверезість завжди була традицією нашого народу. Також слід зауважити, що наукова діяльність видатного вченого і тверезника Д.І.Менделєєва, зокрема його дослідження про сполуки спирту з водою, неправильно тлумачаться багатьма фінансово зацікавленими (а також просто неосвіченими) особами.

Нормою в суспільстві повинна бути пропаганда тверезості та здорового способу життя, а не підтримання помилкових «традицій», що вбивають народ.

Звернення товариства «Трезвіння» Донецької єпархії УПЦ до керівництва Донецької області і міста Донецька

Голові Донецької Обласної державної адміністрації

Шишацькому А.В.

Міському голові м. Донецька

Лук'янченку О.О.

Шановний Андрій Володимирович і Олександр Олексійович!

Проблема алкоголізму в Україні з кожним роком стає все більш актуальною. Споживання алкоголю в країні неухильно зростає. Досягли катастрофічного рівня підлітковий та юнацький алкоголізм. Щорічне споживання алкоголю вже в два рази перевищило критичну позначку, визнану порогом національного лиха, і продовжує зростати. Пияцтво є причиною сімейних конфліктів, тяжких злочинів, серйозних хвороб, деградації особистості.

Завдання викорінення пияцтва в нашому суспільстві сьогодні вимагає пильної уваги, пропаганда здорового способу життя, тверезості повинна стати нормою.

Просимо Вас вжити термінових заходів і не допустити проведення заходу, присвяченого так званому «дню народження формули горілки», «культурно підвищуємо градус», запланованого на 9 лютого в парку Щербакова в м.Донецьку, спрямованого на пропаганду алкогольної продукції.

Заплановане Донецьке свято горілки також може стати провокаційним моментом у важкій політичній обстановці.

З надією на розуміння, з повагою,
голова товариства Трезвіння Донецької єпархії УПЦ
протоієрей Віталій Бакун.

Звернення Громадської ради при Донецькій обласній державній адміністрації

Вих.№115 від 06.02.2014 р.

Міському голові м. Донецька О.О. Лук'янченко

Шановний Олександр Олексійович!

Комісією з питань розвитку духовності, моралі, культури, благодійності і міжнаціональних відносин Громадської ради при ДонОДА було піднято питання про недопущення пропаганди алкоголю в нашому регіоні, чому сприяє захід «День народження формули горілки, культурно підвищуємо градус», який відбудеться 09.02.2014 року, в 12:00, в парку Щербакова.

Члени Комісії зазначають, що щорічне споживання алкоголю вже в два рази перевищило критичну позначку, визнану порогом національного лиха.

Просимо Вас вжити заходів і не допустити проведення заходу, тому завдання викорінення пияцтва в нашому суспільстві вимагає пильної уваги, а пропаганда здорового способу життя, тверезості повинна стати нормою. Також вважаємо, що заплановане свято може стати провокаційним моментом у важкій політичній обстановці.

Голова Громадської ради при Донецькій ОДА
Землянкін В.Л.

PS: 7 лютого на офіційному сайті міського голови і міської ради м. Донецька з'явилося роз'яснення керівництва парку ім. Щербакова щодо заходу 9 лютого 2014 р.

Губернатор Андрій Шишацький підтримав протест громадської ради.