Офіційний сайт руху

З яких це пір медики радять пити?

27 грудня 2013 року

Інтернет

На офіційному сайті МОЗ України пропагується вживання алкоголю. З яких це пір медики радять пити? Відкритий лист Міністру охорони здоров'я Р.В Богатирьовій.

Відкритий лист Міністру охорони здоров'я Богатирьовій Р.В.

Шановна Раїса Василівна!

Сьогодні, 27 грудня 2013 р., на офіційному сайті МОЗ України було опубліковано рекомендації круглого столу «Новорічні свята без шкоди для здоров'я», адресовані до всіх людей, які святкуватимуть новорічні свята.

Зокрема, дається порада пити, а саме: «дотримуйтеся золотого правила — пити не більше так званої «однієї дози» алкоголю на годину. «Одна доза» — це 180 мл вина, або 360 мл пива, чи 30 мл міцного напою».

Звертаємо Вашу увагу на неприпустимість таких порад в одній з найбільш алкоголізованих країн світу. На нашу думку, МОЗ України не має жодного морального права ні прямим, ні непрямим чином виправдовувати чи підтримувати звичку вживання алкоголю в суспільстві. Усі здорові сили суспільства очікують від охоронців нашого здоров'я зовсім іншої поради — відзначати новорічні свята тверезо. Авторитетний голос медицини, в тому числі сайт Міністерства охорони здоров'я, повинні однозначно і безкомпромісно пропагувати відродження тверезих звичаїв нашої країни, на які, насправді, багатий наш народ.

Вимагаємо зняти дану публікацію з офіційного сайту МОЗ, натомість розмістити на сторінці за цією ж веб-адресою правдиву інформацію про алкоголь, застереження щодо вживання алкоголю взагалі і тим більше під час свят.

Алкоголь за ДСТУ 4221–2003 визначається як токсична речовина наркотичного характеру дії. Будь-які висловлювання про «дотримання якоїсь дози», будь-які виправдання вживання токсичної та наркотичної речовини (окрім випадків, коли людина дійсно знаходиться під загрозою смерті і наркоз необхідний, щоб врятувати її життя) можуть свідчити лише про бажання будь-якою ціною продати токсичний товар або про повну наукову безграмотність таких радників.

Загальновідомо, що знешкодження алкоголю та інших токсичних речовин в організмі відбувається у різних людей з різною швидкістю. Тому, дослухаючись порад про «золоті дози», та ще й «щогодини», люди ризикують або отримати важке отруєння організму, або ж, якщо симптоми отруєння будуть неважкими, а процес отруєння буде соціально привабливим — набути залежності від алкоголю. Найбільше страждає від потурання «алкогольним звичаям» молодь.

Також не секрет, що виробники алкоголю з метою гарантування стабільності своїх прибутків зараз намагаються ввести поняття «безпечної дози» до повсякденної лексики і навіть до нормативно-правових актів. На жаль, до цього інколи причетні медики — люди, які давали клятву Гіппократа. Тож закликаємо працівників медичної науки не поступатися цьому тиску!

Ми вважаємо, що українське суспільство, а особливо молодь має право дізнатися з офіційного сайту ВОЗ про існування найкращого варіанту — відзначати свята тверезо.

З повагою, голова Секретаріату
Всеукраїнського громадського руху «Твереза Україна»
О.А. Почекета

Скачати DOC