Офіційний сайт руху

Звернення Сергія Одарича та Андрія Садового

23 грудня 2011 року

УКРАЇНА

Спільне звернення міських голів Черкас Сергія Одарича та Львова Андрія Садового щодо ситуації із продажем алкоголю та тютюну.

Спільне звернення
міських голів Черкас Сергія Одарича та Львова Андрія Садового
щодо ситуації із продажем алкоголю та тютюну

Звернення Сергія Одарича та Андрія Садового

Ми, міські голови Черкас та Львова, звертаємося до своїх колег — мерів українських міст — з проханням не стояти осторонь проблеми, пов'язаної з продажем спиртних, слабоалкогольних «напоїв» у нічний час, «підпільною» реалізацією цих товарів підліткам та дітям; продажем алкогольних «напоїв» у малих архітектурних формах та інше. Ми звертаємося до вас з пропозицією ухвалити рішення про обмеження продажу алкогольних та тютюнових виробів у своїх містах.

Таким чином ми не лише зробимо реальні кроки до оздоровлення української нації, але й покращимо комфорт проживання у наших з вами містах та знизимо рівень злочинності.

Ми вже маємо досвід ухвалення подібних рішень. Наші міста одні з перших в Україні зробили реальні кроки по боротьбі з вживанням алкоголю та тютюну. У Львові та Черкасах обмежили продаж алкогольної продукції у нічний час. Більше того, Львівська міська рада виступила з ініціативою заборонити продавати спиртне в малих архітектурних формах. Також Львів пропонує заборонити рекламу алкоголю.

Такі кроки дають суттєві результати. Як приклад, у Черкасах протягом двох місяців з моменту ухвалення рішення про заборону продажу алкоголю в нічний час на 30% зменшився рівень злочинності, оперативна служба мерії не зафіксувала жодної скарги на порушення тиші у нічний час, за даними правоохоронних органів значно зменшилася кількість хуліганств, п'яних дебошів тощо. У Львові заборона продажу алкоголю вночі діє вже більше року. Як підтверджують соціологічні дослідження, більше 80% мешканців Львова вважають, що у Львові потрібно залишити в силі заборону продажу алкоголю у нічний час.

Ми звертаємося до вас з пропозицією об'єднатися довкола розв'язання цієї проблеми. Переконані, що проблему продажу алкоголю та тютюну варто розв'язувати на державному рівні. Зокрема необхідно ініціювати внесення змін до деяких законів України:

Ми звертаємося до колег з проханням ініціювати через міські ради відповідні звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України.

Не залишайтеся осторонь проблеми, яка «з'їдає» Україну із середини.

Львівський міський голова Андрій Садовий

Черкаський міський голова Сергій Одарич

Скачати DOC

Цього ж дня (23 грудня 2011):

23 грудня 2011, Сімферополь: Здоровий — значить тверезий

УКРАЇНА:

22–24 липня 2019, УКРАЇНА: «Тверезе Військо» у Чернівцях та Хмельницькій області

7 квітня 2019, УКРАЇНА: Завершився прийом робіт на Літературний конкурс «Ми за тверезе життя!»

16 грудня 2018, УКРАЇНА: ВІДЕО: Дим – невидимий вбивця

2 вересня 2018, УКРАЇНА: Опубліковано твори переможців Літературного конкурсу «Ми за тверезе життя!» — 2018

21 травня 2018, УКРАЇНА: Оголошено переможців Літературного конкурсу «Ми за тверезе життя!» — 2018

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

21 серпня 2019, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область: Зустріч у Кам'янці-Подільському

20 серпня 2019, Хмельницький: Лекція у Хмельницькому військовому госпіталі

25 березня 2019: ВІДЕО: Лікар приймав дитину у нетверезому стані

22 листопада 2018, Львів: Алкорейд у Личаківському районі Львова