Офіційний сайт руху

Як школярів від пива відучують

30 квітня 2010 року

Київ

«А Ви взагалі не п'єте? Навіть 50 грамів на свята не пригубите?... А, знаю, Ви точно хворий»...

Протягом останніх трьох років, відтоді як не вживає алкоголь, координатор руху «Твереза Україна» у Києві Артем Ступаков таке чує постійно.

Тепер він їздить по школах, розказує про шкідливий вплив алкоголю та тверезий спосіб життя.

«А это надолго?», «А что будет-то?», «Контрольную точно отменили?», — мучать питаннями вчительку української Валентину Андріївну школярі. Замість перших уроків їх зібрали в актовій залі послухати лекцію Артема. Про що йтиметься, вони не знають.

Школа номер 17 — не перша київська школа, куди приходить представник «Тверезої України». До неї Артем побував ще у трьох — в одній у Голосіївському районі та у двох на Троєщині.

«Яка формула спирту?», — не чекаючи поки всі усядуться, вже на сцені починає активіст «Тверезою України».

З останнього ряду старшокласники в один голос кричать: «C2H5OH».

«О'кей! Друзі, а ви знаєте, що таке білок? Ну, для чого він потрібен?», — продовжує зовсім неочікувано Артем.

«Для м'язів», — чується з зали. «А ще для волосся».

«Ага. Ще білок у кістках та у крові. А ось що відбувається, коли він потрапляє у спирт», — Артем натискає на пульт. За секунду на невеличкому екрані результати експерименту: білок по черзі додали спочатку у колбу з водою, потім — зі спиртом.

Артем не зупиняється: «Який орган найбільше страждає від алкоголю?».

Версій безліч: печінка, серце, нирки, голова, мозок. З останнього ряду, де старшокласники, доноситься: «Мужское достоинство».

На екрані знову ролик.

«Ось так алкоголь впливає на мозок».

«Так — на серце».

«Так — на печінку».

«Фу, какая гадость. А эти ролики по телику будут крутить?», — питається хтось із зали. «Ти чего? Кто это разрешит? Блин, у нас же только пиво и водку по ящику рекламируют», — чується у відповідь.

«Эти ролики сняли в России. Там же их и показали. Крутить их на наших центральних каналах — утопия», — пояснює Артем та вмикає наступний ролик вже про спирт та шлунок.

Після побаченого в залі тиша. Ледь чутно потріскує монітор старенького комп'ютера. На ньому постійно оновлюються слайди. Статистику змінюють картинки та фотки, їх — графіки. Школярі вже не перешіптуються між собою, як перед початком лекції.

Час, виділений Артему, добігає кінця. «У нас ещё десять минут переменки», — просить продовжити хтось позаду.

«ЮНИСЕФ констатирует: в Украине 38% детей до 13 лет уже пробовали алкоголь», — Артем наводить останні цифри, дякує за увагу та спускається зі сцени.

За хвилину зала наповнюється галасом. «Ты видел последнее видео? Капец», «Ну, ни фига себе!», «Пойдем в столовку? У нас же там пива нет...», — дорогою до дверей обговорюють почуте і побачене учні.

«Їх зараз так важко контролювати. Лекції — лекціями. Але як бути, якщо з одного боку школи церква, з інших — ресторан, кафе та магазин?», — вже находу дякує завуч з виховної роботи Антоніна Яківна.

До речі, за розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я, якщо нація вживає більше восьми літрів алкоголю на рік на душу населення — вона приречена.

Українці за рік випивають по 18 літрів...

 

Все, що робить Артем — абсолютно безкоштовно. Запросити його можна, звернувшись за телефоном (093) 751-80-80 або на електронну адресу: e-mail

Марія Землянська, 30 квітня, 17:44

kiev.svidomo.org