Офіційний сайт руху

Рівне за тверезе життя!

12 листопада 2009 року

Рівне

У Рівненській міській раді створено депутатську групу «За тверезе життя».

Депутати Рівненської міської ради глибоко стурбовані ситуацією, коли в Україні на державному рівні створено всі умови для залучення до вживання алкоголю її неповнолітніх громадян.

Прийшовши тверезими у перший клас, майже сто відсотків випускників залишають школу зі сформованою звичкою вживати ті чи інші алкогольні вироби.

Засилля реклами пива та іншого алкоголю, а також торгових марок, під якими він продається, його надзвичайна легдоступність за ціною, місцем та часом продажу призвели до алкоголізації суспільства й спотворення масової свідомості українців. Як наслідок — тверезий спосіб життя вважається ледве не маргінальним. Непокоїть і сумне лідерство українців у списку найбільш алкоголізованих країн та найшвидше за всіх вимираючих націй.

«Усвідомлюючи масштабність алкогольної катастрофи та свою відповідальність перед українським суспільством ми заявляємо про створення депутатської групи „За тверезе життя»», йдеться у заяві про створення групи.

Однією з умов вступу до депутатської групи «За тверезе життя» є дотримання тверезості. До групи вже увійшли: Сергій Одарченко (УНП), Анатолій Чугуєвець (БЮТ), Віталій Шабунін (НУНС), Юрій Сідлецький (ПР), Віктор Янченко (УНП), Віталій Поровчук (УНП). Середній вік депутатів — 36 років.

Закликаємо громаду підтримати цю ініціативу, створювати осередки тверезості перш за все у своїх сім'ях, на місцях праці та навчання. А також — активно протидіяти фактам порушення антиалкогольного законодавства.

За словами координатора проекту Сергія Одарченко, «це якщо не перший, то один з небагатьох випадків об'єднання представників полярних політичних сил в Україні навколо позитивної ідеї. Це є яскравим прикладом соціального солідаризму. Переконаний, що майбутнє саме за такими підходами до вирішення найгостріших проблем».

Ініціатори створення депутатської групи відразу ж виступили з пропозиціями змін до чинного законодавства щодо зменшення доступності алкогольних і тютюнових виробів для населення та захисту від пропаганди їх споживання молодого покоління, які запропонували надіслати до Верховної Ради України.

Рівненське обласне відділення
громадського руху «Твереза Україна»

3 листопада 2009 року активісти руху «Твереза Україна» планували провести пікетування Верховної Ради в підтримку законопроектів №1171, №5230, №5168, які передбачають ряд обмежень для алкогольної мафії. Спеціально до акції тверезники України підготували звернення.

Проте, у зв'язку з рішенням Кабінету Міністрів України про заборону масових заходів пікетування Верховної Ради, призначене на 3 листопада 2009 року, не проводилося.

Законопроект 1171 Верховною Радою не розглядався.

Дорогі співвітчизники!

Сьогодні наша Вітчизна потребує від кожного з нас особистої мобілізації та повної віддачі. Оскільки сьогодні наша Батьківщина прокладає свій шлях до своєї безславної та ганебної загибелі через моральну та фізичну деградацію.

Почиваючи на теренах своєї колишньої слави, українці втратили свою природну обачливість, живуть казна-чим: всілякими перевиборами — рад, мерів, урядів; «євробаченнями» та «єврами-2012»; газовими конфліктами та підвищенням тарифів... Але ніхто в упор не бажає бачити, що ми (без війни!) пишемо останні сторінки власної історії.

Чому провінційні міста та села щороку порожніють? Чому і в містах, і в селах школи щороку відчувають дефіцит з набором дітей до перших класів? Чому всі наші призовники до армії «умовно здорові»? Чому населення України щороку скорочується на триста тисяч наших співвітчизників? Що взагалі відбувається?

Озирніться довкола! І ви побачите суцільну наркотизацію українського суспільства. Майже кожен українець вважає нормою щоденне споживання алкогольної отрути: пива, вина, коктейлів тощо. Жодна урочиста подія не обходиться без нав'язування молодому поколінню «традицій» вживання спиртного (шампанське, вино або горілка вважаються, чомусь, необхідним атрибутом свята!). Хіба ж ми не знаємо, що алкоголь несе особисту моральну деградацію, букет різних хвороб, перш за все серцево-судинних?

А найголовніше — алкоголь несе генетичну смерть. Зараз тільки кожна 15-та народжена дитина в Україні є умовно здоровою... Існує маса наукових досліджень, які засвідчують негативні наслідки будь-якого вживання алкоголю... Але кому до них діло? У нас же є реклама, яка розповідає, що алкоголь в пиві — це не алкоголь, і його можуть споживати всі, навіть діти! Хтось, взагалі, контролює наукову обґрунтованість повідомлень, які закладаються у масову свідомість рекламою? Хтось захищає людей від рекламної агресії? Відповідь очевидна: ніхто.

Отже, українці — ніхто? Лише біомаса для отримання надприбутків алкогольними та тютюновими корпораціями? Всі танцюють під дудку цих компаній: депутати, які своїми рішеннями та законами легалізують наркотичні речовини (алкоголь та тютюн) та підсилюють їх доступність; адміністрації, які формують місцеві бюджети з прибутків від продажу легальних наркотичних виробів (алкоголю та тютюну); відомі артисти та спортсмени, які рекламують пиво в Україні в той час, коли українська молодь у своїй масі є пивними алкоголіками. І ніхто ні за що не відповідає...

Україні, яка перебуває під алкогольним наркозом, байдуже?

Протягом віків наш народ неодноразово намагалися завоювати, тримати в неволі або й просто знищити. Сьогодні потреба у цьому відпала: ми самі себе знищимо алкоголем, звільнимо територію України від українців...

Може, настав час подолати цю загальнонаціональну біду? Досить українцям вимирати, час починати жити тверезо всією країною!

Але суспільне міфологічне мислення, яке стосується соціально небезпечних речовин (алкоголю, тютюну та інших наркотиків), одним махом не зміниш. Саме тому усі ми повинні спільними зусиллями зупинити згубний вплив алкоголю та тютюну на наше суспільство.

В цей непростий для України час ми звертаємося до всіх співвітчизників, а особливо до матерів і батьків: будьте прикладом для своїх дітей в дотриманні тверезого способу життя! Заради всього святого, не труїть себе алкоголем, не вбивайте себе тютюновим димом, не труїть цим оточуючих! Більше спілкуйтесь із своїми дітьми на життєві теми, що їх хвилюють!

Власний приклад! Лише власний приклад кожного з нас врятує нашу багатостраждальну землю!

Ми звертаємося до вповноважених представників територіальних громад — депутатів різних рівнів: будь ласка, сприяйте, як тільки можете, прийняттю законопроекту №1171 від 11.12.2007. Переймайте досвід Черкас, Києва, Вінниці, Хмельницького, Житомира стосовно запобігання вживання алкоголю та тютюну — приймайте рішення, які реально збережуть життя і здоров'я тисяч людей, та потурбуйтеся про впровадження дієвих механізмів їх виконання!

Ми звертаємося до представників засобів масової інформації: несіть слово правди своїм співвітчизникам, чесно показуйте об'єктивну інформацію про реальну загрозу, яку представляють собою алкоголь та тютюн. Протидійте рекламі, яка нас вбиває! Невтомно, щоденно показуйте переваги тверезого способу життя як для кожної родини окремо, так і для народу в цілому!

Шановні освітяни, медичні працівники! Будьте взірцем тверезого способу життя для учнів та студентів, для своїх пацієнтів! Ваші особисті вчинки будуть для них найкращим прикладом.

В якого українця нині серце не болить? Кому, як не нам, рятувати Україну? Ще не пізно! Ще не вмерли українці! Вперед, здобувати собі і дітям тверезе життя!

Не стогнати, а здобувати, хоч дітям, як не собі!

Ми можемо змінити свою долю! Віримо в нездоланність волі нашого народу і сили нашої святої землі!

З вірою в людей,
Всеукраїнський громадський рух «Твереза Україна»

Скачати звернення у форматі DOC

Скачати звернення у форматі PDF