Офіційний сайт руху

У Білорусі заборонено пити пиво в громадських місцях

11 червня 2009 року

БІЛОРУСЬ

У Білорусі тепер заборонено розпивання пива та інших слабкоалкогольних «напоїв» у громадських місцях. Відповідні поправки до кримінального й адміністративного кодексів країни були внесені Палатою представників Національних зборів у четвер, 11 червня, повідомляє агентство «Телеграф».

Порушники притягуватимуться до адміністративної відповідальності: вживання алкоголю на вулиці обійдеться в 280 тисяч білоруських рублів (тобто, в 8 так званих «базових величин», або близько 100 доларів). У випадку, якщо протягом року після накладення стягнення порушника знов зловлять за розпиванням спиртного в громадському місці, йому загрожуватиме або штраф в розмірі від 2 до 15 базових величин, або адміністративний арешт.

За знаходження на робочому місці в стані алкогольного сп'яніння також стягуватиметься штраф. Про це розповів заступник голови адміністрації президента Білорусі Валерій Міцкевич.

Нововведення торкнеться і любителів отруїтися тютюном: куріння в громадському місці каратиметься штрафом в розмірі до 140 тисяч рублів, тобто до 4 базових величин (до цього часу за це порушення з курців стягувалося від 0,1 до 0,5 базових величин).

На початку 2009 року в Білорусі була введено ще одну «алкогольну» заборону. Так, рада міністрів країни ухвалила рішення заборонити продаж слабкоалкогольних «напоїв» через інтернет. Таким чином влада прагне обмежити вживання спиртного громадянами країни.

Нам же залишається тільки сподіватися, що позитивний досвід сусідів буде запозичено в найкоротший термін...

Джерело інформації: Трезвость — норма жизни