Офіційний сайт руху

В ритмі поезії. Про поетизацію отруйних речовин

Останнім часом почастішали безвідповідальні базікання про те, що молодь мало читає. Але ще Л.М.Толстой відзначав, що письменники змагаються між собою в описі всіляких неподобств...

Останнім часом в ЗМІ почастішали безвідповідальні базікання про те, що молодь мало читає. Президент країни, що колись була найбільш читаючою в світі, пообіцяв навіть використати свій вплив з метою збільшити кількість годин на викладання літератури в школах. Але ще Л.М. Толстой відзначав, що письменники змагаються між собою в описі всіляких неподобств. Звісно, зараз ці перегони ще більше загострились. Ф.Г. Углов відмітив, що лише рідкісні письменники негативно висловлюються про алкоголь, тютюн та інші інтоксиканти.

Х.О. Фек'яєр докладно розкрив причини такого явища в літературі як поетизація шкідливих речовин. Оскільки більшість читачів, внаслідок розгнузданої реклами та пропаганди алкоголю, вірять у здатність розчинів цієї речовини спричинювати ейфорію і непередбачено змінювати поведінку споживача, поява «на сцені» нетверезого персонажа пожвавлює розповідь і надає авторові можливість мальовничо описувати «магічну» дію цієї гіркої та огидної хімічної сполуки. Звісно, на літературну творчість впливає і спонсорство з боку виробників шкідливих речовин.

Кореспондент часопису «Однокласник», письменник, літературознавець, ветеран тверезницького руху Юрій Спірідонов неодноразово застерігав читачів журналу для школярів від надмірного захоплення художньою літературою. І от нещодавно Юрій Миколайович, беручи участь в роботі літературної студії «Схід» в Спілці письменників України, був присутнім при презентації поетичної збірки члена Союзу письменників Росії, редактора літературного додатку до газети «Русская правда» Павла Бауліна.

Своє враження від творчості Павла Борисовича Юрій Миколайович виклав в російськомовному акровірші «Павел Баулин» Читання віршу відбулося в Росзарубіжцентрі, де зустрілись члени літературної студії «Ренесанс». Майстер акропоезії (так назвала Ю. Спірідонова відома артистка і поетеса Алла Мігай) вдало описав в літературній формі свої враження, викликані літературною та політичною діяльністю його опонента. Під час обговорення взяла гору думка, що пропаганда хай навіть прекрасних та піднесених суспільних ідей виглядає непривабливо, якщо супроводжується пропагандою інтоксикантів.

Потім Ю. Спірідонов, знов-таки в літературній формі, поділився враженнями від «Таємних записів 1836-1837 років» О.С. Пушкіна та відзначив, що, на відміну від більшості сучасних письменників, Пушкін об'єктивно описав сучасне йому великосвітське життя, складовими якого були пияцтво та азартні ігри. З відповідними наслідками.

Дехто з присутніх зацікавився діяльністю громадського об'єднання «Твереза Україна», є надія на подальшу співпрацю з літераторами.

Роман Медовий

Опубліковано: Лютий 2015 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

21 серпня 2019, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область: Зустріч у Кам'янці-Подільському

20 серпня 2019, Хмельницький: Лекція у Хмельницькому військовому госпіталі

13–20 липня 2019, Житомирська область: XIV всеукраїнський з'їзд тверезницького руху