Офіційний сайт руху

Тверезість виходить з підпілля

Архів 1993 р.

У Києві відбулася благодійна акція «Музиканти проти наркоманії та алкоголізму», учасникам якої надіслав привітання Президент України Л.М. Кравчук. Одним із співзасновників акції була зареєстрована Міністерством юстиції України Міжнародна незалежна асоціація тверезості (МНАТ), колективним членом якої є Іршавська районна асоціація «Тверезість».

У рамках благодійної акції проведено, зокрема, міжнародний семінар «Культура і мистецтво проти алкоголю та наркотиків», на якому автор цих рядків розповів про культурно-історичний пам'ятник XIX століття в селі Білки. На чавунному хресті є надпис «Памятник Братства тверезости заведеного от Пія Папи IX 1874» і текст на зворотньому боці «Крест победил поганство. Крест победит піянство».

Учасники семінару відзначили, що зміна соціально-економічної моделі розвитку в Україні та інших державах колишнього СРСР призводить до загострення соціально-економічних проблем, що об'єктивно сприяє підвищенню рівня алкоголізації та наркотизації населення. І прийняли ряд пропозицій на адресу владних та інших структур. Рекомендується, зокрема:

— прийняти в Україні Державну програму по попередженню медико-соціальних наслідків вживання алкоголю, наркотиків та інших токсичних засобів, яка передбачатиме створення національного комітету по контролю алкоголю та наркотиків;

— всім державним органам сприяти формуванню тверезого, здорового способу життя, підтримувати осередки суспільства, котрі практикують такий спосіб життя;

— фінансування цих програм повинно здійснюватися за рахунок певної частки прибутків держави від продажу алкоголю та тютюну, як це практикується у розвинутих країнах;

— засобам масової інформації повніше і об'єктивніше висвітлювати проблеми, викликані споживанням алкоголю та наркотиків.

Щодо останньої пропозиції, то позитивним прикладом є минулорічні публікації Іршавської районної газети «Нове життя», котрі допомогли покласти початок відродженню тверезницького руху в районі.

Микола ПАРАНИЧ,
член ради Міжнародної незалежної асоціації тверезості,
співголова Іршавської районної асоціації «Тверезість».

Газета «Нове життя» (Іршава),
12 червня 1993 р.

Опубліковано: 1993 р.

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

17 січня 2020, , Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові

15 січня 2020, , Черкаська область: Уроки тверезості в Драбівському районі

17 грудня 2019, , Черкаська область: Урок тверезості в селі Подільське Черкаської області