Офіційний сайт руху

Тільки тверезий солдат зможе захистити свій народ

23 квітня 2012 року

Київ

«Тільки тверезий солдат зможе захистити свій народ», — під таким лозунгом 23 квітня пройшла чергова лекція в підтримку соціальної кампанії «Краще тверезе життя», ініціатором якої виступає Громадська організація «Асоціація замовників і виробників соціальної реклами в Україні». Захід відбувся за сприяння Президента всеукраїнської громадської організації «Нова Генерація» — Бєляєва Євгена Олександровича у 101 бригаді охорони генерального штабу Збройних Сил України в місті Києві.

Здивованість військовослужбовців відразу була помітна, адже подібний захід відбувається вперше. Проводив лекцію експерт з тверезості — Артем Ступаков, який під час заняття основну увагу звернув на розвінчування міфів про теорію помірного культурного пиття, що викликало в залі бурхливу реакцію, адже серед офіцерського складу є певні традиції які вимагають від військовослужбовця вживання алкоголю. Але після надання лектором науково обґрунтованої інформації про вплив алкоголю на людину, багато хто з присутніх зробив певні висновки. Лекція не лишила байдужих серед глядацької аудиторії. Військовослужбовці жваво обговорювали прослухане. Під час заняття пролунали пропозиції про введення курсу лекцій з теми «Переваги тверезого способу життя» у Національному університеті оборони України.

— Фактично ми живемо під час «Великої алкогольної війни», а ми з вами солдати, які повинні захистити свій народ. Тільки тверезий солдат зможе це зробити, — наголосив Артем Ступаков.

За даними експертів, Україна втрачає щороку понад 40 000 своїх громадян, загибель яких обумовлена алкоголем. Це близько 8 тисяч отруєнь, ще 8 тисяч — кардіопатій, а також інші захворювання та нещасні випадки, пов'язані із вживанням алкоголю. Фіксується 25-30% випадків дитячої патології новонароджених, часто причиною цього стану є саме алкоголь, який вживають батьки. Близько половини школярів вживають алкоголь вже з шостого класу. За даними МВС близько 75% всіх правопорушень споюється в стані алкогольного сп'яніння. За даними ВООЗ — Україна лідер з-поміж 40 країн Європи за кількістю підлітків, які регулярно вживають алкоголь.

Як зазначив Євген Беляєв: враховуючи позитивні відгуки учасників лекції, ми і надалі будемо проводити заходи в підтримку соціальної кампанії «Краще тверезе життя», для військовослужбовців. Закликаємо всіх прийняти участь в проведені подібних акцій. Тільки тверезий солдат зможе дати гідну відсіч всім загрозам Вітчизни. Справжній патріотизм — це можливість зберегти і захистити свою сім'ю, рідних і близьких, суспільство від сучасних маніпулятивних технологій, які ведуть до самознищення.

В свою чергу Ігор Бабій, Голова Правління громадської організації «Асоціація замовників і виробників соціальної реклами в Україні» підкреслив: негаразди в нашому суспільстві, так як втрата працездатності, проблеми в сім'ях, сирітство, насилля, хронічні захворювання напряму пов'язанні з вживання алкоголю. Рішенням для цих проблем є об'єднання зусиль, заради впровадження культури тверезого життя. І я радий, що прихильників тверезого життя стає все більше.

Ігор Бабій

Фото: Євген Бєляєв

Місто Київ:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

26 травня 2019, Київ: Заплив «Київ. Шість мостів»

29 березня 2019, Київ: Основа здоров'я українського війська

29 січня 2019, Київ: Зустріч з курсантами Військового інституту КНУ ім. Тараса Шевченка

28 листопада 2018, Київ: Містер краси та здоров'я

Можливо, Вас також зацікавить:

21 серпня 2019, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область: Зустріч у Кам'янці-Подільському

20 серпня 2019, Хмельницький: Лекція у Хмельницькому військовому госпіталі

22–24 липня 2019, УКРАЇНА: «Тверезе Військо» у Чернівцях та Хмельницькій області

17–18 липня 2019, Мукачеве, Закарпатська область: Проект «Тверезе Військо» у Закарпатті

25 березня 2019, Черкаси: Будьте в природному та творчому стані – і будете щасливими!