Офіційний сайт руху

Зустріч з військовослужбовцями у Коломиї

30–31 липня 2018 року

Коломия, Івано-Франківська область

В рамках інформаційно-профілактичної діяльності «Тверезе військо» Юрій Оробець зустрівся з військовослужбовцями військової частини А4267.

Серед молоді, що вступає на військову службу, зустрічаються окремі особи, які внаслідок певних умов виховання та психологічних особливостей набули схильності до психологічної та фізичної алкогольної залежності. Зазначене явище є фактором негативного впливу на психічне та фізичне здоров'я військовослужбовців, що призводить до пониження рівня боєготовності військових частин.

В рамках інформаційно-профілактичної діяльності «Тверезе військо», на прохання голови Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату митрополита Іоана (Яременко), капелан отець Михайло та працівники відділу морально-психологічного забезпечення 30-31 липня 2018 року організували зустрічі військовослужбовців військової частини А4267 із заступником голови Всеукраїнської громадської організації «Рух «Твереза Україна» Юрієм Григоровичем Оробцем.

Під час цієї зустрічі військовослужбовці мали змогу ознайомитись з основами науки про тверезий спосіб життя — собріології — та детально розібратися, чому особливо соціально небезпечною ця проблема є в офіцерському середовищі та серед військовослужбовців за контрактом. Моніторинг передумов поглинання алкогольних виробів у військовому колективі свідчить, що майже всі офіцери та військовослужбовці за контрактом, які поглинають алкоголь (а серед них є такі, які мають психологічну та фізичну алкогольну залежність), роблять це через проблеми в особистому житті, сімейні негаразди, на підставі службових стосунків, унаслідок запрограмованості на самоотруєння алкогольними виробами, звички та потреби в алкоголі, а найголовніше — через хибні переконання.

Проблему самоотруєння військовослужбовців інтоксикантами (тютюном, алкоголем та іншими психотропними речовинами) не можна вирішувати тільки заборонами, обмеженнями та іншими напівзаходами. Її можна вирішити тільки через утвердження та збереження тверезості.

Ці зустрічі дали змогу військовослужбовцям військової частини А4267 поповнити свій багаж знань з питання збереження власного здоров'я. Вони стали черговим підтвердженням того, що військові обирають тверезий та здоровий спосіб життя і виступають проти шкідливих звичок. Тверезість — це вибір сильних духом.

Командир, висловлюючи подяку Юрію Григоровичу за активну громадську позицію, патріотизм, проявлену волонтерську ініціативу та пропаганду тверезого способу життя серед військовослужбовців бригади, від імені командування та особового складу військової частини А4267 побажав йому оптимізму та сил у благородній праці в ім'я розквіту Української держави та її збройних сил.

Можливо, Вас також зацікавить:

4–05 березня 2021, Київ: Алкоголь і тверезість: минуле та сучасність

11–19 липня 2020: Щорічний всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

21 січня 2020, Надвірна, Івано-Франківська область: Основи здоров’я українського війська

17 січня 2020, , Черкаська область: Тверезість заради життя в Драбові

15 січня 2020, , Черкаська область: Уроки тверезості в Драбівському районі